Hak kaybı düzeltilsin

Videoyu Aç  Hak kaybı düzeltilsin
A
a

İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, TBMM’de gerçekleştirdiği Basın Toplantısı’nda veteriner hekimlerin sorunlarını gündeme taşıyarak, Türk Veteriner Hekimlerine AK Parti iktidarında tam bir ali cengiz oyunu oynandığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

TBMM’de sağlık personelinin özlük hakları ve sağlıkta şiddet yasaları görüşülürken İYİ Parti’nin ve veteriner hekimlerle ilgili STK’ların, veteriner hekimlerin uğradığı haksızlıkları dile getirirken, AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin muhalefeti nedeniyle veteriner hekimlerin uğradıkları haksızlıkların düzeltilemediğinin altını çizen Kabukcuoğlu, “Önce sağlıkçılar tazminat almıyor diye bu meslek grubunun tazminatını kes, sonra sağlıkçılara tazminat koy, bu düzenlemeden veteriner hekimleri muaf tut” dedi.

HAKLARI VERİLMELİ

Anayasa Mahkemesi’nin 2006 yılında, veteriner hekimlerin yıpranma haklarını iptal ettiğini, sağlık personeli aynı risklerle karşı karşıya olduğu halde herhangi bir risk primi almazken veteriner hekimlere fiili hizmet zammı uygulanmasını yerinde bulmadığını hatırlatan İYİ Partili Kabukcuoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Oysa 2018 yılında sağlık personeline 7146 kanunla fiili hizmet zammı verilmeye başlandı. Ancak veteriner hekimler için önceden verilmiş olan hak, sağlık çalışanları gerekçelendirerek iptal edilmişti. Daha sonra sağlık personelinin özlük hakları düzeltilerek, gerekli ödeme yapılmışken veteriner hekimlerin özlük haklarında hiçbir düzeltme yapılmamıştır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi