Hakarete ceza verecek misiniz?

Videoyu Aç Hakarete ceza verecek misiniz?
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Protestolarına katılan kadınlara sürtük demesine tepki gösteren Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer, “Biz bu dili kabul etmiyoruz.Şimdi soruyoruz yargı mensuplarına; AKP Genel Başkanı’na bu hakaret nedeniyle ceza verecek misiniz?” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Merkezi'nde düzenlediği basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “sürtük” ifadesini ağır bir şekilde eleştirerek, “Gezi direnişinin 9.yılındayız. Geçtiğimiz hafta bu ülkenin Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı’nın bu ülkenin kadınlarına çürük ve sürtük dediğini duyduk. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir Cumhurbaşkanı ya da Parti Genel Başkanı bu ülkenin kadınları için böyle bir dil kullanmamıştır” dedi.
BİZ BU DİLİ KABUL ETMİYORUZ
“Şimdi soruyoruz yargı mensuplarına; AKP Genel Başkanı’na bu hakaret nedeniyle ceza verecek misiniz?” diye soran Usluer, “Ne diyor AKP Genel Başkanı? “Ben sınır tanımam her şeyi söylerim” Geri adım atmadığı gibi, bir de bu dilin cumhurun dili olduğunu söylüyor. Hak ettiler diyor. Tüm ülkeyi küfürbaz ilan ediyor.  Biz bu dili kabul etmiyoruz. Bu dili reddediyoruz. Kendisine yönelik en ufak eleştiriyi hemen yargıya taşıyan AKP Genel Başkanı gücünü kontrollü yargıdan alıyor. Ama o her türlü hakaret serbestisine sahip. Her türlü aşağılama serbestisine sahip. Genel Başkanımız bu küfür için savcılığa suç duyurusunda bulunan ilk siyasi parti lideri. Şimdi soruyoruz yargı mensuplarına; AKP Genel Başkanı’na bu hakaret nedeniyle ceza verecek misiniz?” şeklinde konuştu.
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ FESHEDİLEMEZ
İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilemeyeceğine dikkat çeken Usluer, “İstanbul Sözleşmesi’nin geçen yıl, 20 Mart 2021’de 3718 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile feshedilmesine karar verildi. Sözleşmenin 80. maddesine göre taraflardan herhangi biri bu sözleşmeyi feshedebilir. 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren Türkiye bu sözleşmeden çekilmiş sayılıyor. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki parlamentoda kabul edilen bir sözleşmeden çıkılış yolu da parlamentodan geçmek zorundadır. Bu karara karşı 26 ayrı iptal davası açıldı. Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı açılan 10 dava 28 Nisan 2022’de Danıştay’da görüldü. Danıştay savcısı “TBMM’nin onayladığı sözleşme Cumhurbaşkanı kararıyla feshedilemez” dedi.
KADINLAR İTİRAZ EDİYOR
Ülkenin tüm kadınları olarak hep birlikte itiraz ettiklerini belirten Usluer, “7-14-23 Haziran’da Danıştay 10. Dairesinde dava görülecek. Bugün siyasi partiler, kadın örgütleri hepsi Danıştay’da. Biz bu ülkenin kadınları olarak hep birlikte itiraz ediyoruz. Keyfiliğe itiraz ediyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar kadınların sesini kısamayacaklar. AKP’nin sandığa gömülmesiyle İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden imzalayacağımıza söz veriyoruz. Bütün muhalefet partilerini, Türkiye’yi yönetmeye talip bütün siyasi partileri “İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden imzalayacağız” demeye ve söz vermeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
GEZİ UMUTTUR, DİRENİŞTİR
Usluer, “Ve biz bir kez daha tekrar ediyoruz; Gezi umuttur direniştir. Gezi bozuk düzene itirazımızdır. Bu düzeni birlikte değiştireceğiz. Karanlık gidecek gezi kalacak” diye konuştu. 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir