Hakkaniyetle bağdaşmıyor

Videoyu Aç Hakkaniyetle bağdaşmıyor
A
a

3600 Ek Gösterge düzenlemesinin mevcut haliyle yetersiz olduğunu söyleyen Türk Büro Sen Eskişehir Şube Başkanı Alp Arslan, uygulamanın adalet ve hakkaniyetle bağdaşmadığını ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Büro Sen üyesi kamu çalışanları, sosyal güvenlik kurumu binası önünde basın açıklaması yaptı. “Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız” sloganları atan kamu çalışanları, 3600 ek göstergenin güncellenmesi gerektiğini belirtti. Kamu çalışanları adına açıklama yapan Türk Büro Sen Eskişehir Şube Başkanı Alp Arslan, “3600 Ek Gösterge düzenlemesi bu haliyle yetersizdir” dedi.
MEMURLAR YILLARDIR BEKLİYOR
Ek gösterge konusunun bütün kamu çalışanlarının uzun yıllardır en büyük beklentisi olduğuna dikkat çeken Arslan, “Gelinen noktada yapılması öngörülen düzenlemelerde dört meslek grubunda bulunan kamu görevlilerinin lisans ve ön lisans mezunlarının ek göstergelerinin 3600’e yükseltileceği diğer kamu görevlilerinin bu haktan mahrum bırakılacağına dair bilgiler sendikamıza ulaşmaktadır. Böyle bir uygulamanın adalet ve hakkaniyetle bağdaşmadığı açıktır. Türk Büro Sen olarak ek gösterge düzenlemesinin bu itirazlarımız göz önüne alınarak tekrar değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Genel idare hizmetler sınıfının ek gösterge rakamının 600 puan artırılması beklentileri karşılamaktan uzaktır. Bu çalışmanın bütün unvanlar ve öğrenim durumları dikkate alınarak gözden geçirilmesi gerekmektedir. Ek gösterge artışı ile birlikte kamu görevlilerinin emekli maaşı ve emekli ikramiyesi hesaplamasında en önemli unsurların başında ek gösterge rakamları endeksli olarak belirlenen özel hizmet tazminatı yansıtma oranı gelmektedir. Tüm memurlar emekli maaşı düşmesin diye 3600 ek gösterge talep etmektedir” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi