Hakkımızı istiyoruz

Videoyu Aç Hakkımızı istiyoruz
A
a

SES üyeleri Yunusemre Devlet Hastanesi Başhekimlik önünde bir araya gelerek döner sermaye ödemelerinde haksızlık olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Ülke genelinde eş zamanlı açıklama yaptıklarını belirten SES Şube Başkanı Birtürk Özkavak, sağlık çalışanlarının süreç başında üç dört gün alkışlandığını belirterek “Haklarınız ödenmez dediler. Gerçekten de ödemediler” dedi.
EK ÖDEME ALMADI
Başhekimlik önünde bir araya gelen üyeler adına açıklama yapan SES Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Keleş, “Sağlık Bakanlığının üç ay süreyle tavandan ek ödeme vaadiyle yarattığı beklentinin sonuçları ortaya çıkmış durumdadır. Sağlık hizmeti ekip işi olmasına, ekibin tüm parçaları benzer riskler altında çalışmasına rağmen meslek grupları arasında 16 kata varan farklı ödemeler olduğu gibi 4D kadrosunda çalışanlar ile Aile Sağlığı Merkezleri ve ortak kullanım kapsamında olmayan üniversite hastanesi çalışanları hiç ek ödeme almamıştır” dedi.
TALEPLERİMİZ NET
Sağlık emekçilerinin taleplerinin net olduğunu vurgulayan Keleş, “Sağlık alanında kadrolu, güvenceli atamaların yapılması, KHK ile ihraç edilen ve güvenlik soruşturmaları bahanesiyle ataması yapılmayan sağlık emekçilerinin ivedilikle işe başlatılmalı. Ek ödemelerdeki haksızlıklar giderilmeli. Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin ek göstergelerinin 3600’den başlayarak kademeli olarak arttırılmalı ayrıca 1 derece verilmeli. Sağlıkçıların hakkı ödenmez dediler. Gerçekten ödemediler. Bizler hakkımızı istiyoruz” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi