Hakkımızı istiyoruz

Videoyu Aç Hakkımızı istiyoruz
A
a

Memur maaşlarının enflasyona yenik düştüğünü söyleyen Memur Sen Eskişehir Temsilcisi İbrahim Akar, seyyanen zam talebinde bulundu. Akar, “Biz, alınterimizin hakkını ve hizmetimizin ederini istiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TÜİK, haziran ayında enflasyon rakamlarının 1.94 olduğunu açıkladı. Memur Sen Eskişehir Temsilciliği de, Hamamyolu Yediler Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Grup adına basın metnini okuyan Memur Sen Eskişehir Temsilcisi İbrahim Akar, memur maaşlarının enflasyona yenik düştüğünü ifade etti. Memurun alım gücünün zayıfladığına dikkat çeken Akar, “6. dönem toplu sözleşmenin arefesinde, bugün açıklanan enflasyon rakamları, deyim yerindeyse evdeki hesabın çarşıya uymadığını bir kere daha tescil etmiştir. Son 18 aylık enflasyon rakamlarına baktığımız zaman hedeflenen enflasyonun 3 katı, maaş ve ücretlere yapılan artışın ise tam 2katından fazla oranda bir sapma olduğu görülecektir. Böylesi büyük bir sapma, hedeflenen enflasyon üzerinden ücretlendirme politikasının yanlışlığınıortaya koymuyor mu?” diye konuştu.
HAYALİ ENFLASYON HEDEFLERİ
Kamu görevlilerinin büyümeden ve refahtan pay alması gerektiğini vurgulayan Akar, “Gelin bu çarpık sistematiği değiştirelim!Hayali enflasyon hedefler üzerinden değil, reel gerçekler üzerinden artışları belirleyelim. Biz, gerçeklere uygun yüzdelik zam, geçmiş kayıpların telafisi için seyyanen zam ve büyüyen Türkiye’den memurların refahına düşen payını istiyoruz. Kamu işvereninin belirlediği zam, Mart demeden buharlaşıyor.Tam da bu yüzden, en düşük devlet memuru maaşının yüzde 10’undan az olmamak üzere seyyanen zam talebini her zemin ve şartta dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi