Hakkımızı istiyoruz

Videoyu Aç Hakkımızı istiyoruz
A
a

Emekli maaşlarına yapılan zam oranlarıyla ilgili açıklama yapan Türk Emekli Sen ve Birleşik Emekliler Derneği Şube Başkanı Alaettin Otuzoğlu, “Bizler devletimize var gücümüzle yükümlülüklerimizi yerine getirmek için çalıştık ve emekli olduk, şimdi insanca yaşamak için hakkımızı istiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memur ve memur emeklilerinin açıklanan enflasyon farkıyla birlikte alacakları zam oranı netleşti. Memur ve memur emeklileri 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 28 oranında zam aldı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 yılı ilk 6 ayı için yüzde 5 olan zammı yüzde 7.5 olarak güncelledi. Böylece memur ve memur emeklisine yüzde 30.5 oranında zam yapılmış oldu. Ayrıca SSK ve Bağ-Kur'lunun en düşük emekli maaşının 1500 lira yerine 2500 lira olarak güncellendiğini duyurdu.
HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK
Devletin emeklilerin sesini duymasını isteyen Otuzoğlu, “Bizler korona illetinden dolayı zaten eve kapanarak neredeyse bunalıma girdik, bunun üstüne zaruri ihtiyaçlarımıza gelen fahiş zamlarla hayatımız iyice çekilmez hale gelmişti. 2022 yılında devletimizin maaşlarımıza yapacağı iyileştirme ile rahatlayacağımızı düşünüyorduk ancak emekli maaşlarımıza yapılan zamlarla hayal kırıklığına uğradık. Devletimiz çocuk avutur gibi davranıyor. Unutulmasın ki bir gün herkes emekli olacak” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir