Haklarımızı gasp ediyor

Videoyu Aç Haklarımızı gasp ediyor
A
a

Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği’nin sağlık çalışanlarının iş güvencesini ortadan kaldırdığını söyleyen SES Şube Başkanı Birtürk Özkavak, “Ücretlerini ve kazanılmış haklarını gasp eden, ceza yönetmeliğine karşı başlattığımız mücadele yönetmelik geri çekilene dek sürdürülecektir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Bilecik Tabip Odası ve SES Eskişehir Şubesi üyesi sağlık çalışanları Köprübaşı’nda bulunan eski İl Sağlık Müdürlüğü önünde Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yönetmeliği ‘ceza yönetmeliği olarak nitelendiren SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, “Ceza sistemini ağırlaştıran, sözleşme feshini kolaylaştıran, dayanaksız ve keyfi yaptırımlar getiren, birinci basamakta çalışan sağlık emekçilerinin taleplerini karşılamayan sözleşme tüm maddeleriyle derhal feshedilmelidir” diye konuştu.
BUNUN ADI CEZA YÖNETMELİĞİ
Sağlık sisteminin yamalı bohçaya dönüştürüldüğünü belirten Özkavak, “Pandemi sürecinde olduğu gibi, toplum sağlığını ve sağlık çalışanlarının haklarını savunan, kamuoyunu bilgilendiren, görüş ve önerilerini, taleplerini basın ve sosyal medya aracılığıyla ile dile getiren ASM sağlık çalışanlarının sözleşmeleri feshedilecektir. ASM sağlık çalışanlarının mevcut iş güvencesi tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Kanuni dayanağı bile bulunmayan bir komisyonun verebileceği keyfi kararlarla işten atmalar kolaylaşacaktır.İstediğimiz her yeni güne yeni bir ekleme-çıkarmayla uyanmak değildir, bu akıldışı ceza yönetmeliğinin tamamen feshedilmesidir. Yönetmeliğe karşı tepkisini dile getiren ve taleplerini muhataplarıyla paylaşan bizlere yönelik ücretten kesme ve ceza puanı verme uygulamaları, tüm itirazları susturma ve dayatmalara boyun eğdirme çabaları tutmayacaktır. Bugün olduğu gibi bizler yine alanlarda olmaya, eleştirilerimizi ve taleplerimizi haykırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi