Haksız davadan artık vazgeçin!

Videoyu Aç Haksız davadan artık vazgeçin!
A
a

Tez Koop İş Sendikası’nın açtığı Anadolu Üniversitesi'de sendika yetkisi davası nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen Aslı Gürbüz, "Tam 35 aydır eski ücretlerimizle çalışıyoruz. Haksız ve yersiz yargı süreçlerinin bizim ekmeğimizle oynamak olduğunun farkındayız" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi işçileri Tez Koop İş Sendikası’nın önünde basın açıklaması yaptı. İşçiler adına basın açıklaması yapan Aslı Gürbüz, 35 aydır eski ücretleriyle çalışmak zorunda kaldıklarını ifade ederek, Tez Koop İş Sendikası’nın açtığı yetki davasından vazgeçmesini istedi. İşçilerin imzaladığı 1500 adet dilekçeyi Tez Koop İş Sendikası’na vereceklerini belirten Gürbüz, "Bizler Anadolu Üniversitesi çalışanları olarak tam 35 aydır toplu iş sözleşmesi bekliyoruz. Yıllardır üyesi bulunduğumuz Tez Koop İş Sendikası’nın bizleri toplu iş sözleşmesinden mahrum bırakmasını asla ama asla kabul etmiyoruz. Haksız ve yersiz yargı süreçlerinin bizim ekmeğimizle oynamak olduğunun farkındayız ve bu duruma itiraz ediyoruz. Anadolu Üniversitesi çalışanları olarak toplu iş sözleşmesi imzalanmadığı için zaten kötü olan ekonomik durumumuz can yakıcı boyutlara ulaşmıştır. Tekrar ediyoruz ki ağır vergi yüklerinin, enflasyonun ve sürekli artan pahalılığın karşısında tam 35 aydır eski ücretlerimizle çalışıyoruz" diye konuştu. 

EMEK İSTİSMARI
Tez Koop İş Sendikası’nın davayı uzattığını söyleyen Gürbüz, "Eskişehir 1. İş Mahkemesi haktan yana karar verdi derken sizler umutlarımızı söndürüp her defasında dosyayı bir kez daha uzattınız. Tez Koop İş Sendikası Yargıtaydan karar çıkmadan önce gelecek sonucun en doğru karar olacağını savunurken ona dahi itiraz etmiştir. Nihayet Yargıtay son noktayı koydu dediğimiz anda yine işçiler için hayal kırıklığı oldunuz. Çalışma Bakanlığınca Tez Koop İş Sendikası’na verilen olumsuz yetki tespitine Tez Koop İş Sendikası tarafından yapılan itiraz sonrasında açtığınız davada, Yargıtayın verdiği yasaya uygun kararı tanımadınız. Tüm bunlara rağmen halen Anadolu Üniversitesi çalışanlarını toplu iş sözleşmesiz bırakmak emek istismarıdır. Ve hatta yasaların kötüye kullanılmasıdır. 
Anadolu Üniversitesi emekçilerine yapılan haksızlığa artık durun diyoruz. Tez Koop İş Sendikası’nı derhal mesnetsiz ve yersiz davasını sonlandırmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi