HALK DEĞİL YÖNETENLER SUÇ İŞLİYOR

Videoyu Aç HALK DEĞİL YÖNETENLER SUÇ İŞLİYOR
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Azerbaycan’a destek için belediye önündeki bayrak direklerine Türk Bayrağının yanına Azerbaycan Bayrağı astı. Türk ve Azerbaycan bayrağını yan yana gören vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Odunpazarı Belediyesi, Ermenistan’ın saldırısı altındaki Azerbaycan’a destek olduğunu göstermek için Odunpazarı Belediyesi Ana Hizmet Binası önündeki bayrak direğine Azerbaycan bayrağı astı. İki kardeş ulusun bayraklarının gönderde dalgalandığını gören Odunpazarlılar, duygu dolu anlar yaşadı.

SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR

Ermenistan’ın insani ateşkesi ihlal ettiğine dikkat çeken Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Ermenistan’ın sivillere saldırarak savaş suçu işlediğinin vurguladı. Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ve Ermenistan arasında bir an önce barış sağlanması gerektiğinin altını çizen Başkan Kurt, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözlerine atıfta bulundu. 

HER ZAMAN YANINDAYIZ

“O yiğit insanlar kendi ülkelerinin, insanlarının haklarını koruyorlar” diyen Başkan Kurt, “Sadece bizim değil aslında bütün demokrat dünyanın Azerbaycan’a destek vermesi lazım. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın Aliyev çok güzel bir tanımlama yaptı. ‘Biz Ermeni halkına düşman değiliz Ermeni yönetiminden şikayetçiyiz’. Dost olarak iki halk yan yana gelebilir, ancak Ermeni yönetiminin Azerbaycan topraklarını işgal etmesi asla kabul edilemez. Biz onların her zaman yanındayız. Bu nedenle de belediye binamıza Bayrağımızın yanına kardeşimiz Azerbaycan’ın bayrağını astık” dedi. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi