Halk Ekmek artık poşette

Videoyu Aç Halk Ekmek  artık poşette
A
a

Koronavirüs salgını nedeniyle üretim tesislerinde hijyen tedbirlerini artıran Büyükşehir Belediye Halk Ekmek, kepekli ve beyaz ekmek çeşitlerini de poşetli olarak üretmeye başladı.

Gıda mühendislerinin kontrolünde üretilen, gramajı tam, sağlıklı Halk Ekmek, özellikle çocuklar ile hamileler başta olmak üzere tüm vatandaşların dengeli ve sağlıklı beslenmesine büyük katkı sağlıyor.
OLUMLU TEPKİ
Beyaz ekmek, tam buğday ekmeği, kepekli ekmek ve roll ekmek çeşitleriyle Eskişehir’in dört bir yanında bulunan 49 büfede satışı gerçekleşen Halk Ekmek, salgın hastalık riskinin arttığı şu günlerde tüm büfelerde el değmeden poşetli bir şekilde halka ulaşıyor. Halk Ekmek’in tünel tipi fırınların yer aldığı tesislerde el değmeden üretildiğini ve tamamının poşetlendiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Halk ekmekte temel tüketim maddemiz ekmeği vatandaşlarımıza gıda mühendislerimizin kontrolünde, en sağlıklı ve ekonomik şekilde ulaştırıyoruz. Ülke olarak sıkıntıda olduğumuz bu dönemde Halk Ekmek üretimi konusunda da çok titiz ve yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Tüm ekmeklerimiz salgın haberinin ardından poşetli bir şekilde halkımıza ulaştırmaya başladık. Bu konuda da halkımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz” diyerek Eskişehirlilerin hem Halk Ekmek’i güvenle tüketebileceklerini belirtti.
TİTİZ ÇALIŞMA
Halk Ekmek’in yanı sıra Halk Süt ve Halk Yumurta’da da üretim çalışmalarının titizlikle sürdüğünü belirten Başkan Büyükerşen, kalite ve kontrollerden geçen süt ve yumurtaların da Eskişehirliler tarafından güvenle tüketebileceğini ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi