HALK İÇİN ÜRETİYORUZ

Videoyu Aç HALK İÇİN ÜRETİYORUZ
A
a

Eskişehirlilerin büyük ilgisi ile binlerce eve giren Halk Ekmek, günün ilk ışıklarıyla birlikte hijyenik bir ortamda el değmeden üretilmeye başlanıyor. Halk ekmekler, kent geneline yayılmış 49 büfe aracılığı ile Eskişehirlilere ulaşıyor.

Gıda mühendislerinin kontrolünde üretilen, gramajı tam, sağlıklı Halk Ekmek, özellikle çocuklar ile hamileler başta olmak üzere tüm vatandaşların dengeli ve sağlıklı beslenmesine büyük katkı sağlıyor. Beyaz ekmek, tam buğday ekmeği, kepekli ekmek ve roll ekmek çeşitleriyle Eskişehir’in dört bir yanında bulunan 49 büfede satışı gerçekleşen Halk Ekmek, Ramazan ayında da pide olarak vatandaşların sofrasında yerini alıyor.
ON BİNLERCE
Halk Ekmek’in tünel tipi fırınların yer aldığı tesislerde el değmeden üretildiğini ve poşetlendiğini ifade eden yetkililer, Eskişehirlilerin Halk Ekmek’e olan ilgisinin her geçen gün arttığını ifade etti. Yetkililer “Pazar günleri hariç haftanın 6 günü vatandaşlarımız için on binlerce ekmek üretiyoruz. Gıda mühendislerimizin kontrolünde, vatandaşlarımızın sağlığını önemseyerek üretime başlıyor ve büfelerimize araçlarımız ile ekmekleri ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.
YOĞUN ÇALIŞMA
Amaçlarının ticari faaliyetten öte temel tüketim maddesi olan ekmeği ekonomik, sağlıklı ve güvenilir bir şekilde halka ulaştırmak olduğunu vurgulayan yetkililer, “Hammadde temini konusunda Türkiye’nin uluslararası alanda söz sahibi firmaları ile çalışıyoruz. Başkanımızın büyük önem verdiği Halk Ekmek üretimi konusunda çok titiz ve yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz” diyerek Eskişehirlilerin hem Halk Ekmek’i, hem Halk Süt’ü hem de Halk Yumurta’yı gönül rahatlığıyla tüketebileceklerini ifade etti. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi