HAREKETE GEÇMELİYİZ          

Videoyu Aç HAREKETE GEÇMELİYİZ           
A
a

İlçe turizmi hakkında konuşan AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, "İlçelerimizde kültür ve tarih anlamında önemli varlıklar var. Ayrıca sağlık ve termal turizmi, spor, jeo-turizm, kongre turizmi gibi alternatif turizm potansiyelimiz var. Artık bu potansiyeli ortaya çıkarma vaktimiz geldi” dedi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay yaptığı yazılı açıklamada, şehrin turizm potansiyeline yönelik üniversitelerle çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Turizm yatırımcılarına, ilgili Bakanlıklara sunabilecekleri bir strateji belgesi ve eylem planı hazırlamaları gerektiğine değinen Günay, bunları yatırımcılarla paylaşarak Eskişehir ve ilçelerine yapılacak yatırımların nasıl geri dönüşlerinin olacağını nesnel araştırmalar ile ortaya koymaları gerektiğini vurguladı.
ARTIK VAKİT GELDİ
Yatırımcılara seslenen Günay, şunları kaydetti: "Eskişehir’imizin ilçeleri turizm açısından çok büyük bir potansiyel barındırıyor. Her ilçemizde kültür ve tarih anlamında çok önemli varlıklar var. Bunun yanında sağlık ve termal turizmi, spor, jeo-turizm, kongre turizmi gibi alternatif turizm potansiyelimiz var. Artık bu potansiyeli ortaya çıkarma vaktimiz geldi. Eskişehir turizm açısından açığa çıkmamış her tür potansiyele sahip. Her ilçemizde kültürümüzle, etnik kökenimiz, tarihimiz ve doğal güzelliklerimiz ile büyük bir fark ortaya koyuyoruz” diye konuştu.
HAREKETE GEÇMELİYİZ
“EİYAP Projesi'nin ikinci fazı olan ‘Köy Köy Eskişehir Projemiz’ kapsamında ben bu alanları bir bir geziyor, şahsen deneyimliyorum” diyen Günay, “Bir ilçemize gidiyorsunuz, 8 bin yıl öncenin ticari faaliyetlerini gözler önüne seren arkeolojik buluntular ile karşılaşıyorsunuz. Başka bir ilçemizde yüzlerce yıldır süre gelen ve buraya özgü dokuma teknikleri var. Bir ilçemizde değerli taşlar ve bunların işlenmesi ile alakalı çalışmalar var. Tarihin en önemli uygarlıklarından Friglerin ana yerleşim yeri bir ilçemizde yer alıyor. Hava sporlarından dağcılık ve tatlı su dalışına kadar dünyada sayılı merkezlerimiz var. Harekete geçmeliyiz, ancak hep birlikte el ele hareket edersek bunu başarabiliriz” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi