Hayalleri gerçek oldu

Videoyu Aç Hayalleri gerçek oldu
A
a

Anadolu Üniversitesinde Moda Tasarımı mezunu olan Nur Damla Çelik ve Gözde Öncüer, çocukluk hayallerini Tepebaşı Belediyesi Sosyal Kuluçka Merkezinde aldıkları eğitimle gerçekleştirdi.

Anadolu Üniversitesi Moda Tasarım Bölümünden 2018 yılında mezun olan Nur Damla Çelik ve Gözde Öncüer, çocukluk hayalleri olan kendi tasarladıkları ürünleri satacakları şirketi Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezinde aldıkları eğitimle kurdu. Hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan iki arkadaş, şirketlerini nasıl kurduklarını anlattı.
TÜRKİYE’YE YAYILACAK
25 yaşındaki Gözde Öncüer, üniversiteden mezun olduktan sonra kendilerini geliştirmek amacıyla Tepebaşı Belediyesi tarafından açılan Sosyal Kuluçka Merkezine kayıt olarak sosyal girişimcilik eğitimi aldıklarını söyledi. Kurdukları şirket hakkında da bilgi veren Öncüer, “Kurduğumuz şirkette sürdürülebilir tekstil ve sürdürülebilir moda yapmaya çalışıyoruz. Ekolojik tekstil dünyada akım haline geldi, bunun Türkiye’de de yaygınlaşmasını istiyoruz. Özellikle çalışan kadınlarımız için pamuklu gömlekler yapıyoruz. Ve Doğadan aldığını doğaya ver sloganıyla yola çıktık. Şimdi diyoruz ki tekstilde sürdürülebilirlik yaşamda süreklilik” ifadelerini kullandı.
HAREKETE GEÇTİK
Bilinçsiz tüketimin sürdürülebilir bir yaşamı tehlikeye attığını bu nedenle de ekolojik tekstil fikrinin öne çıktığını belirten Öncüer, “Tekstil endüstrisindeki kötü üretim koşulları, doğal kaynakların aşırı tüketimi sonrasında da giysilerin kısa ömürlerinden dolayı çöp haline dönüşmesi bizi bir şeyler yapmak için harekete geçirdi” dedi.
CESARETLİ OLSUNLAR
Bir diğer girişimci 24 yaşındaki Nur Damla Çelik ise üniversiteden sonra Sosyal Kuluçka Merkezinden ve KOSGEB’ten eğitim aldıklarını ancak KOSGEB’ten yararlanmadıklarını söyledi. Çelik, “Kendi çabamızla ve ailemizin desteğiyle bir şirket kurduk. Bundan sonraki hedefimiz daha da büyüyerek dünyaya açılmak. Organik testilin sürdürülebilir tekstilin bütün dünyaya yayılması. Gençlere de önerim olacak. Cesaretli olsunlar, isteklerini yapsınlar, işlerini yapsınlar” diye konuştu.
İNTERNETTEN SATIŞ YAPIYORUZ
Eskişehir’de bir atölye ve ofislerinin olduğuna değinen Çelik, “Önümüzdeki dönemlerde ülkemizin birçok yerine şube açmayı düşünüyoruz. Şuanda Eskişehir’de bir atölyemiz ve bir ofisimiz var. Atölyede dikimleri yapıp ofisimizde satıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin her yanında e-ticaret sitemiz üzerinden satışlarımızı yapıyoruz” dedi. Üniversite arkadaşı olan Öncüer ve Çelik, iyi bir takım olacaklarını düşünerek Shop 2 Designers şirketini kurduklarını vurguladılar. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi