Hayat pahalılığı var

Videoyu Aç Hayat pahalılığı var
A
a

Kardeşi Mücahit Destici'nin hayatını kaybeden kayınvalidesi Nadire Terli'nin cenaze töreni sonrasında konuşanBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Hayat pahalılığı, başta gıda fiyatları olmak üzere bir yükseliş var. Çiftçimizin, üreticimizin, asgari ücretlilerimizin, emeklilerimizin desteklenmesi lazım” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel BaşkanıMustafa Destici, kardeşi Mücahit Destici'nin hayatını kaybeden kayınvalidesi Nadire Terli'nin (65) cenaze törenine katılmak için Eskişehir'e geldi.Destici, cenaze töreni sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayetler olabilir şeklindeki açıklamasıyla ilgili konuşan Destici, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu kastettiği siyasi cinayetler ya da toplumun önderlerinden bazılarına suikast yapılacağıyla ilgili elinde somut bir bilgi varsa, belge varsa, bunu da yetkililerle paylaşması lazım” diye konuştu.
MESNETSİZ AÇIKLAMALAR
Muhalefet partilerinin söylemlerini mesnetsiz olarak nitelendiren Destici, "Bunu, Sayın Cumhurbaşkanının, hükümetin, Cumhur İttifakı'nın seçimden sonra yönetimi devretmemek için bunları yapacağı vurgusu var. Bunu tam ve net açıklamasa da... Kastettiği o, bunu anladık ve biliyoruz. Türkiye'nin demokrasi geleneğinde böyle bir şey yok. Olmayan bir şeyi Sayın Kılıçdaroğlu'nun söylemesi kendine de başında bulunduğu siyasi partiye de Türk siyasi hayatına ve demokrasiye de yakışmamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun, bu kastettiği siyasi cinayetler ya da toplumun önderlerinden bazılarına suikast yapılacağıyla ilgili elinde somut bir bilgi varsa, belge varsa, bunu da yetkililerle paylaşması lazım. Kamuoyuyla paylaşabileceği kadarını kamuoyuyla paylaşması lazım. Elinde bir bilgi olmadan da bunları söylüyorsa bu Türkiye'ye zarar verir” şeklinde konuştu.
VATANDAŞA DESTEK VERİLMELİ
Hükümetin ekonomi politikalarına dair görüşlerini de açıklayan Destici, “Ekonomi politikalarını ikiye ayırmak lazım. Makro dengelere baktığımız zaman Türkiye'nin ihracatı artıyor. Türkiye ilk kez tarihinde ihracatını 210 milyar dolarların üzerine çıkarttı. Bu sevindirici bir gelişme. Diğer taraftan bir hayat pahalılığı var mı, evet, var. Yaz döneminde 40'a yakın vilayete gittim. Elbette ki bir hayat pahalılığı, başta gıda fiyatları olmak üzere bir yükseliş var. Çiftçimizin, üreticimizin, asgari ücretlilerimizin, emeklilerimizindesteklenmesi lazım. Dünyada gıda fiyatları yüzde 30'un üzerinde artmış. Bundan Türkiye'nin etkilenmemesi mümkün değil. Çünkü kırılgan bir ekonomimiz var. Vatandaşlarımızın mutlaka korunması lazım. Özellikle gelir seviyesi düşük olan vatandaşlarımızla ilgili çalışmalar yürütülmesi lazım” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi