HAYATA KATILACAKLAR

Videoyu Aç HAYATA KATILACAKLAR
A
a

Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş birliğinde özel bireylerin çalışma hayatına katılmaları için bir proje daha hayata geçirildi. “Ön İmalat Elemanı” Ara İnsan Gücü Yetiştirme Programı, düzenlenen tören ile imza altına alındı.


Tepebaşı Belediyesi ve EOSB tarafından Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen Engelliler Montaj Atölyesi’nde gerçekleştirilen törene; Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, İŞKUR İl Müdürlüğü yetkilileri, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyeleri ve özel bireyler katıldı.
HOBİ DEĞİL İSTİHDAM
İmza töreninde davetlilere hitap eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, özel çocuklar için hobi değil istihdam projeleri ürettiğini belirterek, “Gençlerimizin çalışmaya ihtiyacı var. Bu tip projelerde dikkat ettiğimiz iki şey var. Biri fırsat eşitliği, diğeri de ekonomik getiri” diye konuştu. Başkan Ataç “Bugün yeni bir projeye başlıyoruz. Bugünkü eğitim ve kurslarımız da bunu devam ettirecektir. Gençlerimiz eğitim sonunda bir sertifika elde edecek. Artık sizler hayatın içindesiniz sevgili kardeşlerim” ifadelerini kullandı.
ANLAMLI BİR PROJE
EOSB Başkanı Nadir Küpeli ise konuşmasında projenin anlamına dikkat çekerek, “Bugün Tepebaşı Belediyemizin ve İŞKUR’un katkılarıyla yeni bir projeye başlıyoruz. 5,5 ay sürecek bu proje döneminde 13 gencimiz burada atölyemizde yeteneklerini geliştirecekler, proje bitiminde de işletmelerimizde istihdam edilecekler. Ev sahipliği yaptığımız bu projenin ilerleyen dönemlerde daha da büyümesini arzuluyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Ataç, Başkan Küpeli ve İŞKUR temsilcisi tarafından “Ön İmalat Elemanı” Ara İnsan Gücü Yetiştirme Programı protokol metni imzalandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi