“Hayırseverliğiyle hepimize örnek oldu”

Videoyu Aç “Hayırseverliğiyle hepimize örnek oldu”
A
a

Vali Güngör Azim Tuna, Fransa’da hayatını inşaat işleri ile kazanan ve şehit Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun ailesine, kardeşleri ile birlikte yaptığı evi bağışlayan Ali Dal’ı makamında kabul etti. Vali Tuna, ziyaret esnasında yaptığı açıklamada, “Hayırsever vatandaşımız Ali Dal, göstermiş olduğu bu davranışı ile bizlere örnek olmuştur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 

 

Ali Dal’ın örnek bir davranış sergilediğini söyleyen Vali Tuna, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şehit ailelerinin içinde maddi durumu iyi olmayanlara devletin ve vatandaşın sahip çıktığını kaydeden Vali Tuna, ziyaret esnasında yaptığı açıklamada, “Hayırsever vatandaşımız Ali Dal, göstermiş olduğu bu davranışı ile bizlere örnek olmuştur. Bu ülkenin bağımsız kalması için canlarını feda eden vatan evlatlarını bizler hiçbir zaman unutmayacağız. Şehitlerimizin aileleri bizlere bırakılan birer emanettir. Bu emanetlere hepimiz milletçe sahip çıkmalıyız. Vatanından uzak geçimlerini kazanan,  memleketlerini unutmayan, fakirin ve mazlumun yanında olan gurbetçilerimize minnettarız. Bu örnek davranışından dolayı Ali Bey ve kardeşlerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aslen Afyonkarahisar-Emirdağ İlçesi’ne kayıtlı olan Ali Dal ise, Fransa’da kardeşleri ile birlikte inşaat işleri ile uğraştıklarını, şehit ailesinin başının üstünde yeri olduğunu söyledi. Ziyareti kabulden dolayı Vali Tuna’ya teşekkür eden Dal, evi şehit ailesine dayalı döşeli olarak verdiğini belirtti. (HM)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi