HAYKIRMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Videoyu Aç HAYKIRMAKTAN  VAZGEÇMEYECEĞİZ
A
a

SES yönetim kurulu adına açıklamalarda bulunan Erhan Kamış, 2020 yılını sağlıkçılar adına değerlendirdi. Kamış, “Yeni yılda da hak verilmez, alınır anlayışı ile taleplerimizi haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Sendika binasında açıklamalarda bulunan Kamış, 2020 yılı maalesef hem halkımız hem de sağlık ve sosyal hizmet emekçileri için büyük acılar ve yıkımlar içinde geçti. Zaten omuzlarımızdaki iş yükü, yetersiz olanaklar, şiddet ortamı, iş-mekân-gelecek-ücret güvencesizliği gibi zorluklara bir de pandemi eklendi. Olağanüstü koşullarda ölümcül salgının ön cephesinde fedakârca çaba sarf etmeye devam ediyoruz. Ölüm ile burun buruna çalışırken koşulları kolaylaştırması gerekenler, aksine haklarımızdan vazgeçmeyi dayatıyor. Olağan zamanlarda bile taleplerimize kulak tıkayan, halkın can kaybını gizlemeyi ulusal çıkar gibi sunan, yüz binlerce atama bekleyen sağlık emekçisini işsiz bırakan bir yönetim anlayışı var. Bu anlayışa karşı SES’siz kalmayacağız. Yeni yılda da hak verilmez, alınır anlayışı ile taleplerimizi haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz” dedi. 

SES’TE ÖRGÜTLENELİM

“Ortada ismi sendika olan ama sendikacılığı adam kayırmak iş kovalamak tayin çıkarmak rütbe dağıtmak sanan bir çok yapı var” diyen Kamış, “SES’in sendikacılık anlayışı adaleti liyakati kollektif haklarımızı büyütmek emeğimizin karşılığını almak ve mutlu yarınlar için mücadele etmektir. Korkunç bir yılı bitirip yeni bir yıla başlarken gelin yeni bir başlangıç yapıp sendikamız SES’te bir araya gelelim. SES’te örgütlenelim. Gerçek sendikacılık nasıl yapılır gösterelim” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi