HAYRAN BIRAKTI

Videoyu Aç HAYRAN BIRAKTI
A
a

Taksim Toplantıları’nın 42. Dönem Etkinlik Programı’na ‘Onur Konuşmacısı’ olarak davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’de hayata geçirdiği başarılı şehircilik çalışmalarını anlattı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Taksim Toplantıları’nın 42. Dönem Etkinlik Programı’na ‘Onur Konuşmacısı’ olarak davet edildi. Prof. Dr. A. Vefik Alp ve Tümamiral Cem Gürdemir’in de katıldığı programda Başkan Büyükerşen ‘Yerel Yönetimde Eskişehir Modeli’ başlıklı bir sunum yaparak hayata geçirdikleri başarılı şehircilik çalışmalarını anlattı.
HOŞGÖRÜNÜN TOPLANTISI
1977 yılından beri düzenlenen ve uygar ortamı demokratik hoşgörü ve işbirliği gelişiminde Türk siyasi tarihine önemli katkılar sağlayan Taksim Toplantıları’nın 181. Buluşması İstanbul’da gerçekleştirildi. Turgut Özal, İsmet İnönü, Süleyman Demirel gibi siyasete damga vurmuş isimlerin de katıldığı toplantıların 181’incisine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen onur konuşmacısı olarak davet edildi.
AYAKTA ALKIŞLANDI
CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer’in de katıldığı toplantıda Prof. Dr. A. Vefik Alp ‘Kanal İstanbul Projesinin Kent ve Çevreye Etkileri, Tümamiral Cem Gürdemir ‘Kanal İstanbul’un Siyasi Etkileri’ ile ilgili sunum gerçekleştirirken, Başkan Büyükerşen ise ‘Yerel Yönetimde Eskişehir Modeli’ başlıklı bir sunum yaptı. 1999 yılından bugüne Eskişehir’de gerçekleştirdikleri şehircilik çalışmalarını anlatan Başkan Büyükerşen, konuşması sonunda salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı. Geçmiş dönemde Türk siyasetinde önemli yeri olan siyasilerin katıldığı bu anlamlı buluşmaya onur konuğu olarak katılmaktan büyük gurur duyduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen, tüm İstanbulluları hayata geçirdikleri çalışmaları görmek üzere Eskişehir’e beklediğini ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi