HAYVAN PAZARI YENİDEN AÇILIYOR

Videoyu Aç HAYVAN PAZARI YENİDEN AÇILIYOR
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında tedbir amacıyla hizmete kapattığı Hayvan Pazarı, yıkama ve dezenfekte çalışmalarının ardından yarın saat 6.30 itibariyle tekrar hizmete açılıyor.


Pandemi tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan canlı hayvan pazarı, normalleşme sürecinde alınan tedbirler ile tekrar açılıyor. Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyon Kararı’nın almış olduğu kararlar çerçevesinde pazarın tekrar hizmet vermeye başlayacağını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Hayvanların giriş ve çıkışlarının ayrı noktalardan kontrollü olarak yapılacak ve nakil araçlarının temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin gerçekleştirilecek. Yüksek ateşi, burun akıntısı ve öksürüğü olanlar ile maskesiz kişilerin pazara girişlerine izin verilmeyecek” dedi.
25 KURAL UYGULANACAK
Hayvan satış yerlerinin yüzde 50’si kadar hayvanın içeri alınacağını belirten yetkililer, “Sosyal mesafenin korunabilmesi amacıyla bir padok dolu olurken, bir padok boş bırakılacak. Kolluk kuvvetleri de hem alıcıları hem satıcıları maske ve sosyal mesafe konusunda sık sık uyaracaklar. Gün bitiminde gerekli dezenfekte ve temizlik çalışmaları gerçekleştirilerek pazar ertesi güne hazır hale getirilecek. Bunlar gibi yaklaşık 25 kuralı uygulayarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacağız. Vatandaşlarımızdan da hem kendi sağlıkları hem de halk sağlığı için bu kurallara riayet göstermelerini bekliyoruz” diyerek pazarın haftanın pazartesi ve çarşamba günleri hizmet vereceğini belirtti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi