Hayvanat Bahçesi ziyaretçi bekliyor

Videoyu Aç Hayvanat Bahçesi ziyaretçi bekliyor
A
a

240’tan fazla hayvan türüne ev sahipliği yapan ve koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 2,5 ay önce kapılarını kapatan hayvanat bahçesi, normalleşme sürecinde alınan önlemlerle yeniden ziyaretçileri ağırlayacağı günü bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Sazova Mahallesinde 58 bin metrekare yeşil alanda 2017'de açtığı içinde ETİ Sualtı Dünyası da bulunan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Kovid-19 salgını önlemleri kapsamında 2,5 ay önce geçici olarak kapandı.
TEK YÖNLÜ ROTA
Normalleşme süreciyle kapılarını yeniden açmaya hazırlanan hayvanat bahçesi ile sualtı dünyasında bazı bakım ve yenileme çalışmaları tamamlandı. Dezenfeksiyon işlemleri de yapılan hayvanat bahçesinde yeni dönemde ziyaretçilerin sağlığı için bazı tedbirler uygulanacak. Turnike sayılarının artırıldığı hayvanat bahçesine maske takma koşuluyla alınacak ziyaretçiler için yoğunluğun oluşmaması için tek yönlü gezi rotası planlandı.
ÇOK ÖZLEDİK
Hayvanat Bahçesi Müdürü Nurben Koptekin, yıllık ortalama 850 bin kişiyle ziyaretçi trafiğinin yoğun olduğu merkezin Kovid-19 süreciyle alınan tedbirler kapsamında yaklaşık 2,5 ay önce ziyarete kapatıldığını söyledi. Ziyaretçilerimizden ayrı kalmamak için ‘Eskişehir Zoo’ kullanıcı adıyla Instagram hesabından 30’ün üzerinde canlı yayın gerçekleştirdiklerini ifade eden Koptekin, bu yayınların şu anda Eskişehir Zoo adlı Youtube kanalından da takip edebileceğini kaydetti. Koptekin, şöyle konuştu: “Açılış tarihimiz Sağlık Bakanlığımızın izniyle olacak. Genelgeleri takip ediyoruz. Ziyaretçilerimizi çok özledik. En kısa sürede açılış tarihini paylaşmayı umut ediyoruz. Sualtı Dünyası'nın zemini ve havanlandırma sistemi yinelendi. Barınak dekorlarında değişiklikler ve yenilemeler yaptık. Yeni hayvanlarımız geldi. Ziyarete açıldığında misafirlerimiz yeni halimizi çok beğenecek.”
MASKE ZORUNLU
Ziyaretçiler için gişelerden başlayıp birtakım tedbirler alacaklarını anlatan Koptekin, yoğunluğu engellemek için girişteki turnike sayını artırdıklarını bildirdi. Bahçede ziyaret esnasında maske takma zorunluluğunun olacağını vurgulayan Koptekin, şöyle devam etti: “Konuklarımızdan sosyal mesafeye dikkat etmelerini isteyeceğiz. İnsanların ziyarette birbirleriyle karşı karşıya gelmesini engellemek için tek yönlü bir rota hazırlıyoruz. Kafeterya ve hediyelik eşya mağazamız için birtakım düzenlemeler yapıyoruz.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi