HEDEFİMİZ KALKINMA

Videoyu Aç HEDEFİMİZ KALKINMA
A
a

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “İş dünyası olarak en büyük temennimiz, seçimleri geride bırakarak seçimsiz dönemde artık enerjimizi ülkemizin kalkınmasına harcamamızdır” dedi.


Kaan, MÜSİAD Şubesi tarafından Türkiye Lokomotif Motor Sanayi AŞ Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Yüksek Seçim Kurulu kararı doğrultusunda, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri için 23 Haziran'da bir kez daha sandığa gidileceğini anımsatarak, alınan kararı, kamuoyu iradesinin sandığa şüphesiz yansıması açısından, vicdanları rahatlatıcı ve isabetli bulduklarını kaydetti.
ORTAK GAYEMİZ
Kararın ve seçimin ülkeye hayırlar getirmesini temenni eden Kaan, şunları söyledi: “İş dünyası olarak en büyük temennimiz, seçimleri geride bırakarak seçimsiz dönemde artık enerjimizi ülkemizin kalkınmasına harcamamızdır. Bu süreçte kamusal dönüşümlerin tamamlanarak ekonomik reformların netleşmesi ve ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması, ortak gayemiz olmalıdır. Kalıcı, uzun vadeli ve çok yönlü yapısal değişimlerin bir an evvel hayata geçirilmesi adına, MÜSİAD olarak elimizden gelen her desteği sağlamaya hazırız. Yeni ekonomi programı kapsamında, dengelenme sürecini beklenen performansla sürdüren Türkiye'nin, sürecin başından bu yana ağır bir ivmeyle de olsa yükselişe geçtiğini görüyoruz. Mart ve nisan aylarında gelen ihracat rekorları bunun en güzel kanıtlarından biri olmuştur. Fakat elbette bu rekorlar bize yetmiyor, yeni ve daha büyük başarılara odaklanıyoruz. Önümüzde daha nice rekorlar olacak, yeter ki el ele verip kendi azmimize ve ülkemizin gücüne inanalım.”
GÜÇLÜ OLACAĞIZ
Türkiye’nin, dünyanın en zorlu coğrafyasında bulunduğunu hatırlatan Vali Özdemir Çakacak, “Biz güçlü olmak zorundayız. Her şeyimizle güçlü olacağız. Savunma sanayisinde yüzde 65’lere varan yerlilik oranını yakalamışsak bunda devlet yöneticileri kadar özel sektörün de payı büyüktür. MÜSİAD bugün 96 ülkede varsa bizim özel sektörle  yapamayacağımız hiçbir şey yoktur” dedi. İftara, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen ile çok sayıda iş insanı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi