HEP BİRLİKTE ÜRETKENİZ

Videoyu Aç HEP BİRLİKTE ÜRETKENİZ
A
a

Eskişehir’in yatırım ve cazibe merkezi olmasına büyük katkı sunacak ‘Eskişehir TeknoVadi Projesi’ çalışmaları başlıyor.


“Eskişehir ‘TeknoVadi’ inovasyona adanmış bir ekosistemdir ve bu ekosistem Eskişehir’in bütünüdür. ESO olarak böyle bir hayali hayata geçirmek için çalışmalara başlıyoruz” diyen Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, ‘Eskişehir TeknoVadi Konsept Projesi’nin tüm paydaşların ve kurumların katılımıyla şehre kazandırılabilecek bir ölçek ve kapsayıcı değere sahip olduğunu vurguladı.
TEŞVİK EDECEK
“Enerjimizi tekil olarak değil topyekûn bir vizyon etrafında birleştirmek, geleceğin üreten Eskişehir’i için sonsuz olanaklar sunuyor” diyen Kesikbaş, proje hakkında şu bilgileri verdi; “Hazırladığımız bu konsept proje markalaşma ve teknolojik dönüşüm projesi. Eskişehir’in geleceği; yenilikçilik, yaratıcılık, verimlilik temeline dayalı bir marka yaratma değeri üzerine kurgulandırılmalıdır. Profesyonel ağların dinamizmi ile ilişkili olağanüstü bir insan zenginliği olan Eskişehir; sinerjileri, teknolojik ve bilimsel disiplinlerin bir araya gelmesini teşvik eder. Çok sayıda yüksek öğrenim kurumlarının varlığı, teknoparkları ve teknoloji transfer merkezleri; teknolojik araştırmalar yoluyla üniversite araştırma kuruluşları ile şirketler arasındaki alışverişi ve sinerjiyi güçlendirir. Eskişehir TeknoVadi aslında kentin bütünüdür. Eskişehir TeknoVadi inovasyona adanmış bir ekosistemdir.”
KÜRESEL KENT
Ulusal ve uluslararası şirketlerin fikir ve teknoloji üretimi için bir yatırım ve cazibe merkezi olması gerektiğini belirten Kesikbaş, “Bacasız fabrikaların Eskişehir’e katacağı değer, zaten bir çok bileşeni halihazırda kentimizde var olan yapıların entegrasyonu ve ilaveleri ile Eskişehir’i küresel bir kent haline getirir. Vizyon olarak hiç vazgeçmeyeceğimiz bir idealimiz var. Burada vazgeçilmez ideal, kentimizi sürdürülebilir büyüme açısından küresel bir kent haline getirmek” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi