Hepimize görev düşüyor

Videoyu Aç Hepimize görev düşüyor
A
a

26. Adalet ve Demokrasi Haftası sebebiyle düzenlenen ‘Halkın Uyanışı Durdurulamaz’ panelinde konuşan Aytuğ Atıcı, “Söz konusu adalet ve demokrasi olduğunda her iş hepimizin” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Parti Okulu ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı tarafından 26. Adalet ve Demokrasi Haftası sebebiyle düzenlenen ‘Halkın Uyanışı Durdurulamaz’ paneli düzenlendi. Panele Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ile çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde CHP Mersin Eski Milletvekili Aytuğ Atıcı konuşmacı olarak katıldı. İlk olarak Uğur Mumcu’nun kalleşçe katledildiğini hatırlatan Atıcı, “Eğer bu haftada biz sadece Uğur Mumcu’yu anarsak, onun fikirlerini sadece tartışırsak sanıyorum adalet ve demokrasi için yaşamını yitirmiş şehitlerimize haksızlık etmiş oluruz. Maalesef garip bir tesadüftür ki Prof. Dr. Muammer Aksoy da aynı hafta içinde katledilmişti. Abdi İpekçi de aynı hafta içinde katledilmişti. Abdi İpekçi’nin nasıl katledildiğini, cinayetin aydınlanmasını Uğur Mumcu üstlenmişti. Ve aydınlaşmıştı. Üzülerek görüyoruz ki bir başka Uğur Mumcu çıkıp da Uğur Mumcu cinayetini aydınlatamadı” diye konuştu.

ANMAZSAK YÜREĞİMİZ KURUR
“Söz konusu adalet ve demokrasi olduğunda her iş hepimizin” diyen Atıcı, “Bu da ne duruma geldiğimizin önemli bir göstergesi. Elbette ki bir cinayeti aydınlatmak bir gazetecinin işi değil. Elbette değil.  Söz konusu adalet ve demokrasi olduğunda her iş hepimizin aslında.  Yine adalet ve demokrasi ararken adalet ve demokrasi yolunda şehit verdiğimiz Ahmet Taner Kışlalı’yı anmadan geçemeyiz. Necip Hablemitoğlu’nu, Bahriye Üçok’u, Turan Dursun’u, Metin Göktepe’yi, Hrant Dink’i, gezi şehitlerimizi anmadan geçersek yüreğimiz kurur. Bütün bu andıklarımızı onların ışığını hissederken ben hep şöyle yapıyorum. Acaba ben bu insanlara yakışıyor muyum? Her ne iş yaparsam yapayım.  Eğer gerçek anlamda insansam ya da insan olmaya çalışıyorsam sadece dilimde değil eylemlerimle de bu insanlara yakışıyor muyum? Bunu hep düşünürüm. Eminim pek çok genç arkadaşım da bunu düşünecektir” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi