Hepimizin görevi

Videoyu Aç Hepimizin görevi
A
a

TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş (TEI) tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programında konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Kadınların uğradığı her haksızlıkta yanında yer almak vicdanını yitirmemiş herkesin görevidir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TEI Fabrikasında düzenlenen programa; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş (TEI) Genel Müdürü Dr. Faruk Akşit ve TEI Fabrikası çalışan kadın personeli katıldı.
İNSANA SAYGI
Kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında başarıyla görev yaptığına dikkat çeken Vali Çakacak şöyle konuştu: “Günümüzde kadınlarımız, eğitimden bilime, siyasetten sanata, ekonomik alandan kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılar elde etmişlerdir. Türk kadını, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra da toplumsal hayatın her alanında yerini almıştır.” Kadına yönelik şiddettin ve baskının, tüm dünyada önemli bir sorun haline geldiğini aktaran Vali Çakacak, “Bu sorunun temelinde insana değer vermek yatmaktadır. Kadınların uğradığı her haksızlıkta, adaletsizlikte ve ayrımcılıkta onların yanında yer almak vicdanını yitirmemiş herkesin görevidir” dedi. TEI’yi ülke sanayisine büyük katma değer sağlayan önemli bir kuruluş olarak nitelendiren Vali Çakacak, “TEI dünya genelinde 2019 yılında kadın dostu şirket olarak seçilmiştir. Önemli projelere imza atan TEI hem Eskişehir’i hem de ülkemizi gururlandırmaktadır.”
TEŞEKKÜR ETTİ
2019 yılında havacılık sektöründe TEI’nin en kadın dostu şirket olduğunu vurgulayan TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş (TEI) Genel Müdürü Akşit de, programda yaptığı konuşmada, tüm kadınların‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, programa katılanlara teşekkürlerini iletti. Konuşmalardan sonra Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, AK Parti Milletvekili Günay ile TEI Genel Müdürü Akşit, çalışan kadın personelle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi