HER ZAMAN YANINIZDAYIZ..

Videoyu Aç HER ZAMAN YANINIZDAYIZ..
A
a

Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) yönetici ve aktivistleri, grevlerinin 30'uncu gününde Atışkan Yapı ve Endüstriyel Alçı Ürünleri Fabrikasının işçilerini ve sendikaları Kristal-İş yöneticilerini grev alanlarında ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

İşçilerle konuşan EBTO yönetimi dayanışma vurgusu yaptı. Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Muharrem Şenel, işçilere destek olmak için grev alanına geldiklerini belirterek, “Onlara dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Bu ekonomik zorluklarda, bu açlık sınırının altında ücretlerle çalışan işçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Bir ay önce greve çıktılar. Bir ay önceki ücretleri bile arar durumdayız” dedi. “Bir an önce bu grevin bitmesini, fabrika sahibinin biraz insafa gelip masaya oturmasını ve anlaşmanın yapılması ve grevin bir an önce sonlanmasını umut ediyoruz” ifadelerini kullanan Şenel, “Bizler dayanışma duyguları içinde zafer direnen işçi kardeşlerimizin olacaktır diyoruz. Yaşasın sınıf dayanışması” şeklinde konuştu.
TALEPLERİMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı ise, “Grevimizin 31'inci günü. Dayanışma dayanışarak büyür. Dayanışma birlikte olarak daha güçlü olur. Biz başladığımız noktadayız. İşveren bizi çağırdığı an, taleplerimizi yerine getirdiği an grevimizi bitiririz. Ama şunu da söyleyeyim; asla taleplerimiz oluşmadan burada grevimizi bitirmeyi düşünmüyoruz. 1 ay önceki alım gücüyle bugünkü alım gücü aynı değil” dedi. Akyazı, 2 Ağustos Salı günü saat 17.00’de Yunus Emre Caddesi'nde bulunan Atışkan Otel'in önünde basın açıklaması yapacaklarını duyurdu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi