HES KODU ZORUNLU!

Videoyu Aç HES KODU ZORUNLU!
A
a

Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı’nı Mart ayından beri kararlılıkla uygulayan ve salgının yayılmaması için mücadele eden Büyükşehir Belediyesi, alınan önlemler kapsamında 5 Kasım itibariyle toplu taşımada tek kullanımlık Esbilet’lerin satışının durdurulacağını ve tüm Eskart’lar için Hes Kodu’nun zorunlu hale geleceğini duyurdu.


Türkiye’de vaka artış hızının en yüksek olduğu illerden biri olan Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi salgının yayılmasını önlemek için çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı genelgeleri ve Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında 20 Kasım itibariyle toplu taşımada HES Kodu zorunlu hale geliyor.
ESKARTLA EŞLEŞTİRİLECEK
Vatandaşların toplu taşıma hizmetinden faydalanabilmeleri için Hayat Eve Sığar mobil uygulaması, E-Devlet veya SMS yoluyla alacakları süresiz Hes Kodları’nı Eskart’ları ile eşleştirmeleri gerekiyor. Eskart sahiplerinin www.eskisehir.bel.tr veya www.estram.com.tr üzerinden eşleştirme yapabileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Artan vakalar nedeniyle ilgili Bakanlıkların talimatı doğrultusunda böyle bir uygulamaya gidiliyor. Bu kapsamda 5 Kasım tarihinde tek kullanımlık Esbilet satışını durduruyoruz Toplu taşımadan faydalanmak isteyen herkes Hes Kodu ile eşleştirecekleri Eskart’lar ile tramvay ve otobüsleri kullanabilecek. Hes Kodu ile Eskart eşleştirme işlemi yaklaşık 1 dakika süren ve toplum sağlığı için çok önemli olan bir işlem.
CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK
Vatandaşlarımız süresiz Hes Kodları ile Eskart dolumu sırasında büfe ve marketlerden aldıkları Dolum Fişi üzerinde yazan Eskart Numaralarını sistem üzerinden eşleştirecekler. 20 Kasım tarihinden sonra pozitif veya temaslı olan ve Eskart kullanımı gerçekleştiren herkese İçişleri Bakanlığı’nca cezai işlem uygulanacak. Vatandaşlarımızdan ricamız bu tarihe kadar Hes Kodlarını almaları ve kartları ile eşleştirmeleridir. İnternet üzerinden bu işlemi yapamayan vatandaşlarımız ise mesai saatleri içerisinde Eski Nikah Dairesi içerisinde yer alan Muhtarlıklar Şube Müdürlüğümüze, Gençlik Merkezimize, Opera arkasında bulunan ESMEK’e, 71 Evler ESMEK’e, Emek ESMEK’e ve Yunus Emre Halk Çarşısı içerisinde buluan ESMEK’e giderek işlem konusunda birimlerimizden destek alabilecekler” diyerek bu işlemi yapmayanların toplu taşıma hizmetinden faydalanamayacağını belirttiler. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi