HESAP VERMEKTEN ASLA KAÇMAYIZ

Videoyu Aç HESAP VERMEKTEN ASLA KAÇMAYIZ
A
a

Odunpazarı Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk toplantısı gerçekleşti. Bütçe eleştirici konusunda AK Partili Murat Özcan’a yanıt veren Başkan Kurt, “Asla ve asla hesap vermekten kaçmayız. Odunpazarı Belediyesi diğer illerdeki belediyelerin yapamadığı tasarrufları yaptı. Gerçekçi bütçeler yapıyoruz” dedi.

Mecliste gündeme gelen 20 konu oyçokluğu ile kabul edildi. Gündemde yer alan beş yılını tamamlayan ve idarece kullanılmasına ihtiyaç duyulmayan araçların Han ve Mahmudiye belediyelerine devredilmesi konusuna AK Partili Meclis üyeleri karşı oy kullanacaklarını söyledi. Grup adına konuşan Murat Özcan, CHP’li belediyeler arasında iş birliği olması sebebiyle karşı oy kullanacaklarını belirtmek istediklerini söyledi. Özcan, bu tarz işlerin Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisinde olduğunu aktardı.
ŞİMDİ ANLIYOR MUSUN?
Öte yandan bütün Meclis üyelerine 3 Aralık Engelliler günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak adına Brail alfabesiyle yazılan yazılar verildi. Yazıları okuyamayan meclis üyelerine kağıtta ne yazdığını ise CHP’li Meclis Üyesi Emre Genç açıkladı. Genç, “Yazıda ‘Şimdi beni anlıyor musun?’ yazıyor” dedi. Belediye tarafından görevlendirilen bir çevirmen de işitme engelliler için meclis üyelerinin konuşmalarını çevirdi. CHP’li Meclis üyeleri, herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, engellilerin sorunlarından bahsetti. AK Partili Murat Özcan da tüm engelli vatandaşların engelliler haftasını kutladıklarını kaydetti.
PROJENİZİ SÖYLER MİSİNİZ?
Gündem dışı söz alan AK Partili Murat Özcan, kadın cinayetlerine dikkat çekerek, kadın bakım evlerinin arttırılmasını istedi. Özcan ayrıca Odunpazarı Belediyesi’nin 83 milyon borçla alındığını ancak şu an 240 milyon borcu olduğunu iddia ederek “Aradaki bu farkı izah edecek bir projenizi söyler misiniz?” diye sordu.
SORUMLULAR BELLİ
Eleştirilere yanıt veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, kadın sığınma evlerinin kendisinin de görevi olduğunu söyledi. Kurt, “Sosyal hizmetlere bir protokol ile tahsis etmişiz. Görevimizi yerine getirmişiz. Şu an için yeterli mi evet yeterli. Ortak çalışmamız devam ediyor. Çocuk sığınma evi ile ilgili de çalışmalarımız var. Çaba gösteriyoruz. Esas konu sığınma evine muhtaç olmamak. Sosyal devletin içinde barınma ve sığınma bulmasıdır. Sorumlular da bellidir” diye konuştu.
YAPAMAZSANIZ BİZ YAPACAĞIZ
Borçlarla ilgili de konuşan Kurt, “Rakamları bir kez daha gözden geçirin. 135 milyon borçla devraldık. Şu anda 200 milyonu geçmesi şaşılacak şey değil. Biz 100 milyon borçla belediye aldık. Ne yaptınız diyorsunuz. Görmediyseniz tanıtamamışız. 180 araçlık filomuz var. 17-18 tane daha temizlik aracı aldık. Ve bunu nakit ve kredisiz aldık. 14 halk merkezi yaptık. 900 bin metrekarelik yeşil alan oluşturduk. Odunpazarı Belediyesi olarak yapılmayan işleri gerçekleştirdik. 80 civarında kurs verdik. Ve Halk Eğitim Merkezlerinden en ufak bir destek alamadık. Odunpazarı bölgesinde daha önce satılmış konakları aldık. Hiçbir şey gözükmedi demek doğru değil. Biz de yeterli görmüyoruz, daha farklı işler yapmak istedik ama yaptırmadınız. Asla ve asla hesap vermekten kaçmayız. Odunpazarı Belediyesi diğer illerdeki belediyelerin yapamadığı tasarrufları yaptı. Gerçekçi bütçeler yapıyoruz. Hayal kurmuyoruz. Ama taahhütlerimizi 5 yılda yerli yerine oturturuz. Yeter ki ülkeye yatırım yapılmak istenecek hale getirin. Zaten getiremezseniz erken seçim olur biz yaparız” ifadelerini kullandı.
KORKMUYORUZ
Beş yılını tamamlayan ve idarece kullanılmasına ihtiyaç duyulmayan araçların Han ve Mahmudiye belediyelerine devredilmesi konusuna da değinen Kurt, “Bu araçlar bize yararı olmayan araçlardır. Tabi ki CHP’li belediyelerle dayanışma içinde olacağız. Biz birlikte çalışarak seçim kazanmaya çalışıyoruz. Öncelikle bizim partimizden olan belediyeye destek olacağız. Bundan da korkmuyoruz” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi