HİPODROM YAPILMALI

Videoyu Aç HİPODROM YAPILMALI
A
a

Türkiye’de atçılığın merkezlerinden biri olan Mahmudiye’de uzun süredir atıl durumda bırakılan hipodrom Meclis gündemine taşındı. CHP Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda yaptığı konuşmasında, Türkiye Jokey Kulübü Mahmudiye Harası’nın kapatılmasıyla birlikte hipodromun atıl durumda bırakıldığını hatırlatarak, ilçeye kazandırılmasını istedi.


CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer, “Mahmudiye Türkiye’nin en iyi, en çevik, en sağlıklı atlarının yetiştirildiği ilçe.  Ama burada hipodrom standartlarında olan idman merkezi bir türlü hipodrom merkezine dönüştürülmüyor. Çakırözer, Eskişehir ve Mahmudiye’deki hayvan sevgisini hem bir sportif faaliyetle sosyal yaşama kazandırmak hem de bölgede tarım, yem, hayvancılık, veteriner bilimleri sektörlerinde canlılığın da kazandırılması adına bu idman merkezi bir an önce hipodroma dönüştürülmeli” çağrısında bulundu. CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda yaptığı konuşmasında iktidara çağrıda bulunarak Mahmudiye’de yıllardır atıl durumda bekletilen idman merkezinin hipodroma dönüştürülerek, ilçeye kazandırılmasını istedi. Mahmudiye’nin atçılığın merkezi olduğunu belirten Çakırözer, hem ilçe mülkü idare amirlerinin hem de bölge halkının buradaki idman merkezinin hipodroma dönüştürülmesi için girişimlerde bulunmalarına rağmen projenin hayata geçirilmediğini aktardı.
BAŞKA ŞEHİRLERE AÇILDI
Mahmudiye’de Türkiye Jokey Kulübü’ne ait arazide hem çim pistinin hem de kum pistinin olduğunu hatırlatan Çakırözer, “Bir alan var, hipodrom standartlarında olan bir idman merkezi var ama biz bunu bir türlü bir hipodroma dönüştüremiyoruz. Gerekli tüm ekipmanlar var ama devlet eliyle yapılan yatırımlar maalesef atıl bırakılıyor. Türkiye’nin başka illerinde hipodromlar açıldı ama Mahmudiye’de açılmadı” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi