Hisarcık’Ta Evlerde Gece Misafir Denetimi

Videoyu Aç Hisarcık’Ta Evlerde Gece Misafir Denetimi
A
a

Hisarcık Polisinden Evlerde Gece Misafir Denetimi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Korona virüs vakalarının artması üzerine merkez ve köylerinde yaşayan vatandaşların misafirlik ve ev ziyaretlerinin yasaklanmasının ardından akşam saatlerinde polis ekipleri evlerde misafir denetimi yaptı.
İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekipler ilçe merkezindeki evleri ziyaret ederek misafir olup olmadığını denetledi. Hane sahiplerine ilçede misafirlik ve ev ziyaretlerinin yasaklandığını hatırlatan emniyet güçleri ayrıca vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.
Denetimlerde vatandaşlara ilçe genelinde Korona virüs vakalarındaki artışlar yüzünden İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca misafirliklerin, toplu oturmaların, aktivitelerin ve ev ziyaretlerinin yasaklandığını hatırlatan İlçe Emniyet Amiri Erkan Şen,” Vaka artışlarının nereden kaynaklandığını bilemediğimiz için her olasılığı değerlendirip bu şekilde bir uygulama yapıyoruz. Misafirliğe gitmezseniz, misafir kabul etmezseniz seviniriz. Bu hastalığı kurallara uyarak beraber mücadele edersek yenebileceğimizi düşünüyoruz. Bizler halkımızın sağlığı için varız. Denetimlerimiz gece gündüz devam edecek” diye konuştu.
Bu uygulamanın gayet güzel ve yerinde olduğunu söyleyen Özcan Matyar isimli vatandaş,” İnşallah vatandaşımızda duyarlı olur ve bu hastalığın önüne en kısa zamanda geçilir” dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi