HUKUKİ SONUÇLARI VAR

Videoyu Aç HUKUKİ SONUÇLARI VAR
A
a

Çöp çıkarma saatleri hakkında vatandaşları bilgilendiren Tepebaşı Belediyesi personelinin fotoğraflarının izinsiz şekilde çekilip AK Parti Tepebaşı İlçe Teşkilatı tarafından basına eli sopalı nöbetçiler şeklinde servis edilmesine tepki gösteren Atilay Dalgıç, “İşçi kadınların fotoğrafının çekilip, siyasi malzeme yapılması, kişilik haklarına saldırı niteliğindedir, hukuki ve cezai sonuçları vardır” dedi.


CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu’na tepki gösterdi. Görevini yapan ve mahalleleri gezerek toplamda 150 bin vatandaşla bire bir görüşerek çöp çıkarma saatleri hakkında bilgilendirme yapan belediye personelinin fotoğraflarının izinsiz çekilip basına ‘Eli sopalı nöbetçiler’ şeklinde servis edilmesinin hukuki sonuçlarının olduğunu kaydetti.
ÇİZMELİOĞLU’NA TEPKİ
Dalgıç açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “AKP İlçe Başkanı sosyal devletten bahsetmektedir. Vatandaşın çok ağır ekonomik sıkıntıda olmasını düşünerek ek yük getirmemek için cezayı en son çare olarak gören bir belediye mi sosyal devlet anlayışı ile hareket etmektedir yoksa ekonomi yönetiminin beceriksizliği sebebi ile oluşan açığı trafik cezaları ile kapatmak için her viraja, her sokağa tuzak kurup, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş kadar trafik cezası uygulayan AKP hükümeti mi sosyal devlet anlayışı ile hareket etmektedir. Tepebaşı Belediye Başkanı ve Meclisi, ilçeyi yönetmek için halktan yetki almış ve bu yetkiye göre yönetmektedir. Bu kapsamda nerede kaç kişiyi çalıştıracağı, ilgili birimin bileceği iştir. Bu yetkinin idareye ait olduğunu bilecek seviyede olmayan bir ilçe başkanın, belediye uygulamasından ‘cahilce uygulama’ diye bahsetmesi, kendi sıfatını ikrardan başka bir şey değildir.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi