HÜRRİYETE DÖRT ELLE SARILDIK

Videoyu Aç HÜRRİYETE DÖRT ELLE SARILDIK
A
a

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programında konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, “Türk milleti her bir vatanperver ferdi ile demokrasiye ve kazanımlarına, bayrağına ve hürriyetine bizzat dört elle sarılarak milletin hâkimiyeti üzerinde hiçbir gücü tanımadığını haykırmıştır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı düzenlendi. Rektörlük binası önünde gerçekleşen anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
HAKLI ÇIKTI
Törende konuşan Rektör Şenocak, “15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar bize bir demokrasi ve bağımsızlık destanının yanı sıra yüzlerce insan öyküsü bırakmıştır. O gece demokrasisine, özgürlüğüne, meclisine ve geleceğine sahip çıkanların içimize işleyen öyküleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Demokrasi esasen ferdidir, bu vasıf vatandaşın hâkimiyete, insan sıfatıyla iştirak etmesidir’ sözlerini haklı çıkarmıştır. Türk milleti her bir vatanperver ferdi ile demokrasiye ve kazanımlarına, bayrağına ve hürriyetine bizzat dört elle sarılarak milletin hâkimiyeti üzerinde hiçbir gücü tanımadığını haykırmıştır” diye konuştu.
UNUTMAMALIYIZ
Şenocak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bilinmelidir ki, 15 Temmuz’da iradesini bağımsızlıktan ve demokrasiden yana koyan aziz milletimiz, bu türden hain emel ve hedeflere asla geçit vermeyecektir. Bugün bizlere düşen Türk milletinin demokrasi mücadelesini unutmamak, unutturmamak ve bir kez daha yaşanmaması için 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşananları en doğru şekilde idrak etmektir.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi