Huzurlu Türkiye’yi birlikte yaratalım!

Videoyu Aç Huzurlu Türkiye’yi birlikte yaratalım!
A
a

Adaletin Hukuku ve Parlamenter Demokrasi İdeali Platformu (AHPADİ) tarafından düzenlenen 'Geçmişten Geleceğe Parlamenter Sistem' paneli Taşbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milli Egemenlik Haftası kapsamında, AHPADİ tarafından düzenlenen, Av. Selin Özdemir'in kolaylaştırıcılığında Doç. Dr. Bülent Yücel ve Av. Ahmet Vural'ın anlatımında 'Geçmişten Geleceğe Parlamenter Sistem' paneli Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon'da gerçekleştirildi. Panele CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Recep Taşel, Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Panelde "T.C. Devleti nasıl yönetildi, yönetiliyor ve yönetilecek? Başkanlık sistemi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye'yi nasıl etkiledi? Olası bir Parlamenter Sistem ya da Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem yönetimindeki Türkiye'yi neler bekliyor?" gibi konular ele alındı. Av. Ahmet Vural, Türk Parlamenter Sistemi tarihini anlatırken, Doç. Dr. Bülent Yücel de Başkanlık Sistemi ve Geleceğin Parlamenter Sistemi hakkında bilgiler aktardı.

YENİDEN İNŞA EDEBİLİRİZ
Burada konuşan CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Bu merkezi yönetimden acilen kurtulmamız gerekiyor. Her şeyimiz olan bir ülkede yaşıyoruz. Tek yapmamız gereken hep birlikte mücadelemizi bırakmadan birbirimize kenetlenerek, dayanışarak ortak uzlaşıyla, fabrika ayarlarından da daha ileriye taşınarak mutlu, huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte yaratabileceğimizi, tekrar inşa edebileceğimize yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir