İDDİALARINIZ BOŞA ÇIKIYOR

Videoyu Aç İDDİALARINIZ BOŞA ÇIKIYOR
A
a

Şebeke suyuna yapılan zam ile ilgili konuşan Yılmaz Büyükerşen, “Ekmekten simit fiyatına kadar çay fiyatına kadar yapılan zamlardan sonra ne kadarlık bir zam yapmışız diğer şehirlere göre göreceksiniz. boşa çıkabilecek iddialarla gelmeyin” dedi.

Büyükşehir Belediyesi meclisi Aralık ayı ilk toplantısı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleştirildi. 25 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda tüm maddeler oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi. AK Parti grubu adına gündem dışı söz alan Mustafa Birsen, ESKİ’nin şebeke suyuna yaptığı zamla ilgili Başkan Büyükerşen’e görüşlerini ve zammın geri alınıp alınmamasıyla ilgili her hangi bir düşünceleri olup olmadığını sordu. Büyükerşen, “Hiçbir şey düşünmüyorum. Çünkü yıllardan beri küçük küçük zam yapma önerileri bile hep reddedildi. Onun için meclislerde dedim ki bunlar küçük küçük birikiyor sonunda çok büyük bir zam yapmak zorunda kalacaksınız diye. Ulaşılan netice o neticedir” dedi. Zammın gerekçeleri olduğunu belirten Başkan Büyükerşen, “Göreceksiniz ki çok fazla bir zam yapmamışız. Türkiye’de ekmek fiyatından simit fiyatına kadar çay fiyatına kadar yapılan zamlardan sonra ne kadarlık bir zam yapmışız diğer şehirlere göre göreceksiniz” ifadelerini kullandı. Şehir şehir su satış tarifelerinin karşılaştırıldığı bir tablo ile zammı açıklayan Büyükerşen, “Siyaseti yapmanızı saygıyla karşılıyorum sevgiyle karşılıyorum ama böyle boşa çıkabilecek iddialarla gelmeyin. Ortalamaları alırsanız kaç seneden beri AKP, 2 tane beş dönem ağırlıkta olan komisyonlarda, mecliste de ESKİ genel kurulunda da ağırlıktaydınız. Hep söyledik, yapmayın bunu, maliyetler artıyor. Ekonomik kurallara siyasi tercihler veya siyasi amaçla engellemelerle hakim olamıyorsunuz. Sonuç bugünkü sonuçtur. Onun için bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum” diye konuştu.
SİZİN SİYASETİNİZ YÜZÜNDEN
Büyükerşen, “Ondan sonra barajda biriken suyu şehre getirebilmek için sizin il başkanı bir zamanlar burada da hep o işlere muhalefet eden meclis üyelerinden biriydi. Şunu biliniz ki ben AKP’nin de bu memleketin önemli bir partisi olduğuna inanıyorum ama bu partinin kaybı, bugünlere gelmesinin sebebi de yine sizin bu siyasetinizdir” ifadelerini kullandı. Herkese belgeli cevap verdiğini vurgulayan Büyükerşen, “İl başkanınıza da söylersiniz Eskişehir’de sular cazibeyle geliyor denmiş, bu ne demek? Cazibe esas su kaynağı tepelerde olur, aşağıda şehir olur. Şehre bırakırsınız, kendisi akar gider. Halbuki aksinedir tersinedir. Biz tepelere depolar yapıyoruz daima yüksek yerlere pompajla basıyoruz suyu ki en yüksek kullanım yerlerine kadar erişsin oradakilere diye. Lütfen il başkanınız bunu öğrensin, en basit fizik kuralıdır. İl başkanınız içilemez kalitede musluk suları diyor. Elbette Kalabak suyu değil. Zaten biz Ilıca Barajı’nı mevcut suyu tatlandırmak için şebeke suyunu biraz daha kullanılabilir biraz daha yumuşak kokusuz içilebilir su olabilmesi o baraja kalkıştık. Engellemeleriniz yüzünden sekiz senede o barajı bitirebildik” şeklinde konuştu. HM


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi