İKİ TIR YARDIM YOLA ÇIKTI

Videoyu Aç İKİ TIR YARDIM YOLA ÇIKTI
A
a

Türkiye Diyanet Vakfı ve Eskişehir Malatyalılar Derneği (ESMAD) iş birliği ile toplanan 2 tır dolusu yardım Elazığ ve Malatya’ya ulaştırılmak üzere dün yola çıktı.


Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye seferber olup depremzedelere yardım elini uzattı. Bu kapsamda Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Eskişehir Malatyalılar Derneği (ESMAD) iş birliği ile başlatılan yardım kampanyasına 7’den 70’e tüm Eskişehirliler destek verdi.
HARÇLIK PAYLAŞTILAR
Vilayet Meydanında tırları uğurlamadan önce açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Bekir Gerek, TDV Eskişehir şubesi üzerinden yardım çağrısı yaptıklarını belirterek şöyle devam etti: “Daha sonra ESMAD’a giderek birlikte katkı verelim dedik. Halkımız, cemaatimiz, din adamlarımız bu çağrıya güzel bir cevap verdi. 4 ve 6 yaşlarındaki çocuklarımız da harçlıklarını paylaştı. Bugün iki tırımızı Elazığ ve Malatya’ya yoluyoruz. Bir tırımızda 871, diğer tırımızda 582 gıda paketi var. Totalde bin 700 paket civarında gıda paketi, onların yanında battaniye, kataratik ve giyimi uğurluyoruz.”
KARDEŞLİK OLAYI
Daha sonra açıklamalarda bulunan ESMAD Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Candar, “Bugün burada TDV ve ESMAD ile birlikte organize edilen bir kardeşlik olayına şahit oluyoruz. Yardımlarını esirgemeyen duyarlı Malatyalı ve Eskişehirli hemşerilerimize, yardımların hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. Konuşma ve duaların ardından iki tır dualarla yola çıktı. Uğurlama törenine Vali Özdemir Çakacak, İl Müftüsü Bekir Gerek, ESMAD yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi