İktidarın yol haritası yok

Videoyu Aç İktidarın yol haritası yok
A
a

Covid-19 salgını ile ekonomik krizin iyiden iyiye derinleştiğini ve vatandaşın dayanacak takatinin kalmadığını söyleyen Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkan Yardımcısı Metin Danabaş, “Milletimizin hali içler acısıyken iktidarın hala tutarlı bir yol haritası bulunmamaktadır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkan Yardımcısı Metin Danabaş, Türkiye’de ekonomik krizin her geçen gün derinleştiğini kaydetti. İktidarın yaşanan kriz karşısında direksiyon hakimiyetini kaybettiğini belirten Danabaş, “Kapanmalar milletimizi yıpratmış, bu süreçte iktidarda destek gelmemesi durumu daha da kötüye götürmüştür. İki haftalık bir tam kapanma akabinde şimdi tedbirler nispeten gevşetilmekte ama görünen o ki ciddi bir yol haritası çizilmez ve milletimize destek verilmezse maalesef ekonomik yıkım çok ciddi olacaktır” diye konuştu.
ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLMELİ
Pandemide en büyük sıkıntıyı esnafın yaşadığına dikkat çeken Danabaş, “Yapılan 3, 5 bin TL hibe esnafın derdine derman olmaz. Kapanmalar milletimizi yıpratmış, bu süreçte iktidardan destek gelmemesi durumu daha da kötüye götürmüştür. Böyle giderse 300-500 bin kişi işten çıkarılmak zorunda olacak. Bu bir sektörde böyleyse Türkiye’de önümüzdeki günlerde işsizliğin ne durumda olacağını siz düşünün. Çözüm belli; Türkiye bir an önce ciddi bir zihniyet değişikliğine gitmeli, israf ekonomisi yerine üretim ekonomisine geçmelidir” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi