İl Milli Eğitim Müdürü Töre: “Hedefimiz 100 bin kursiyer”

Videoyu Aç İl Milli Eğitim Müdürü Töre: “Hedefimiz 100 bin kursiyer”
A
a

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Vilayet Meydanı’nda kutlama programı düzenlendi. Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası ile öğrenmeyi teşvik etmeyi ve geçmişle günümüz arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Etkinliğe Vali Erol Ayyıldız, 1. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Doğan Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, ESTÜ Rektörü Tuncay Döğeroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.
 
 Açılış konuşmasını yapan Töre, “Hayat boyu öğrenme; çağın ihtiyaçları doğrultusunda, hızla gelişen ve değişen sosyal ve kültürel hayattaki değişmelere ayak uydurabilmek amacıyla ortaya çıkmış, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde eğitim seviyesi ve istihdam koşulları açısından önemli bir gösterge haline gelmiştir” dedi. Öğrenmenin beşikten mezara kadar devam ettiğini vurgulayan Töre, “Aktif çalışma hayatına katılamamış ev hanımlarına, genç kızlarımıza, mevsimlik tarım işçilerimize, fabrikalarda çalışan işçilerimize varıncaya kadar ‘hayat boyu öğretim’ ülkenin en ücra köşelerine kadar ulaştırılmış ve her geçen gün sayılarını daha da artırıcı çalışmalara imza atılmıştır” ifadelerini kullandı.

35 BİN 241 KİŞİ KURSA KATILDI
İlimizde okur-yazar olmayan birey kalmaması için yoğun çalışmalar gerçekleştiğini belirten Töre, “İstatistik verileri sıfırlanıncaya kadar bu çalışmalar devam edecektir” dedi. Yeni bir projenin başladığını duyuran Töre, “İlimizde de 1 Ocak 2022 tarihinden bugüne bin 614 çeşit kurs açılmış ve bu kurslara 35 bin 241 vatandaşımız katılmıştır. 73 alanda 3 bin 814 kurs modülümüz hazırlanmış olup bugün itibarıyla yaygınlaştırmak adına “Adı Sizden Eğitimi Bizden” projesi ile de 100 bin kursiyer sayısına ulaşmayı hedeflemekteyiz. Hayat Boyu Öğrenme Haftası ile; öğrenme faaliyetlerine katılımın arttırılmasını, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendirmeyi, öğrenmeyi teşvik etmeyi ve geçmişle günümüz arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Programda öğrenci toplulukları şarkılar söyledi, halk oyunları gösterisi sergiledi. Farklı ülkelerden gelerek ülkemizde yaşayan öğrenciler de Türkçe şarkılar seslendirdi. Öte yandan öğretmenler tarafından Yunus Emre konulu oyun canlandırılarak büyük beğeni topladı.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir