İlaçlama çalışmaları aralıksız sürüyor

Videoyu Aç  İlaçlama çalışmaları aralıksız sürüyor
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri sorumluluk alanında bulunan cadde ve bulvarlardaki orta refüjler ile tretuvarlardaki yeşil alan zararlılarına yönelik ilaçlama çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Halk sağlığının korunması ve vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi ekipleri sorumluluk alanında bulunan cadde, bulvar ve parklarda ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
Cadde ve bulvarlarda ağaçların ilaçlanmasının yanı sıra tramvay yollarında çıkan yabancı otları da ilaçlayan ekipler, periyodik olarak parklarda ağaç, çalı ve süs bitkilerine yönelik de ilaçlama yapıyor.
Adalar Porsuk Bulvarı ve Yeşiltepe Mahallesi sulama kanalı çevresindeki yeşil alanları ilaçlayan ekipler, kullanılan ilacın doğanın dengesini bozmayan ve insan sağlığına zarar vermeyen içeriğe sahip olduğunu ifade ettiler.
Ekipler özellikle sinek ile diğer zararlıların yağışlar ve yüksek sıcaklıklar sonrası popülasyonunda artış görülmesiyle çalışmalarını yoğunlaştırarak devam ettiriyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi