İLHAM VEREN DAYANIŞMA

Videoyu Aç İLHAM VEREN DAYANIŞMA
A
a

Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’nu genişlettiklerini söyleyen Türk Eğitim Vakfı Eskişehir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Başak Tuğba Damarsoy, pandemi sürecinde hayatını kaybeden tüm vatandaşların çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs vereceklerini belirtti.


Türk Eğitim Vakfı (TEV) koronavirüs salgını sürecinde de çocukların eğitim öğretim hayatlarına katkı sunmaya devam ediyor. İlk olarak oluşturdukları Korona Kahramanlarına Vefa Fonu ile pandemi sürecinde hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin çocuklarına burs desteği sağlayacaklarını açıklayan TEV, fonu genişleterek vefat eden tüm vatandaşların çocuklarına burs desteği sağlamaya karar verdiklerini duyurdu.
2 MİLYONU AŞTI
Konuyla ilgili açıklama yapan ve fondaki paranın bireysel ve kurumsal bağışlarla 2 Milyon TL’yı aştığını bu sebeple de burs desteğini genişlettiklerini anlatan Başak Tuğba Damarsoy, “TEV, vefat eden sağlık çalışanları çocukları başta olmak üzere salgın döneminde korona virüse yakalanıp vefat eden tüm bireylerin çocuklarına ihtiyaç kriterleri doğrultusunda burs desteğinde bulunacak. Bize ilham ve cesaret veren bu dayanışmayla fonumuzun kapsamını genişletiyoruz ve başta yine vefat etmiş sağlık çalışanlarımızın çocukları olmak üzere korona döneminde virüse yakalanarak vefat eden herkesin çocuğuna ihtiyaç kriterleri gözetilerek destek vermek üzere projemizi büyütüyoruz. Misyonumuz gereği, bize miras bırakılan çocuklarımızın gelecekteki eğitim hayatlarında nasıl destekleneceklerini tüm ayrıntılarıyla çalışarak, onlara mümkün oldukça eğitim hayatları boyunca destek olmayı amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki, korona yüzünden vefat eden bu vatandaşlarımız, özveriyle çalışırken yaşamlarını yitirdiler. Şimdi hepsinin çocuklarına sahip çıkmak istiyoruz” dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi