İlklerin Şehri’ni Başkan Ataç’a Armağan Ettiler

Videoyu Aç İlklerin Şehri’ni Başkan Ataç’a Armağan Ettiler
A
a

“İlklerin Şehri Eskişehir” kitabının yazarları Mehmet Aksoyek ve Soner Yüksel, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a eserlerini armağan etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “İlklerin Şehri Eskişehir” kitabının yazarları Mehmet Aksoyek ve Gazeteci Soner Yüksel ile bir araya geldi.
Başkan Ataç’ın makamında gerçekleşen ziyarette Aksoyek ve Yüksel, kitapları hakkında bilgiler sundu. Konuklar, “Kaleme aldığımız 'İlklerin Şehri' kitabı çıktı. Kitapta, Eskişehir'de birçok kişinin bilmediği, bugüne kadar üzerinde çok durulmamış yaklaşık 30 başarı öyküsü yer alıyor” ifadelerini kullandı.
“Kent kültürümüze önemli katkısı olacak”
Ziyaretten memnuniyetini ifade eden Başkan Ataç da eserlerinden dolayı misafirlerini tebrik ederek, “Kentimizin kültürel belleğine katkı sağlayacak bu eserden dolayı yazarlarımızı tebrik ediyorum. Elbette birçok alanda ilklere konu olan bir Eskişehir’imiz var. Biz de Tepebaşı Belediyesi olarak ‘ilkler’ ile anılmayı seven, bunu alışkanlık edinmiş bir yerel yönetimiz. Kent kültürümüzün önemli bir öğesi olan pişmiş toprak var mesela; Türkiye’deki ilk kiremit fabrikası Eskişehir’de kurulmuş. Pişmiş toprağın öyküsünü Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda anlatıyoruz. Ayrıca Vecihi Hürkuş, kitapta yer alan isimlerden. Bizde kendisinin ismini Havacılık Müzesi ve Teknoloji Parkımızda yaşatacağız. Yine Türkiye’deki ilk ve tek Akıllı Şehir projemiz de kentimizin ilklerine bir örnek teşkil ediyor. Tepebaşı’nın ilkleri de başlı başına bir kitap olabilecek nitelikte. Biz de bu güzel tabloya katkı sunabilmek adına elimizden gelen gayreti göstermeyi sürdürüyoruz. Bu nadide eserden dolayı da sizleri kutluyorum” diye konuştu.
Ziyarette Aksoyek ve Yüksel, kitaplarını Başkan Ataç için imzalayarak armağan etti.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir