İMECE USULÜ LAVANTA HASADI

Videoyu Aç İMECE USULÜ LAVANTA HASADI
A
a

Büyükşehir Belediyesi ile Han Belediyesi'nin iş birliği ile hayata geçen ve şehrimizin en büyük lavanta aromatik bitki bahçesinde hasat dönemi başladı. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi gönüllüleri de imece örneği sergileyerek Han'a giderek Hanlılara yardım etti.


Ekonomik yönden zor günlerden geçen üreticilere destek amacıyla hayata geçirilen projelerden biri olan Han ilçesindeki lavanta bahçesinde hasat dönemi başladı. Üreticiyi klasik tarım dışında alternatif ürünlerden daha fazla gelir etme etmesini sağlayacak 70 dekarlık lavanta bahçesine Eskişehir merkezinden gençler de giderek Hanlılara yardım etti. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'nin organize ettiği imece çalışmasında, gençler gün boyunca lavanta sökümü gerçekleştirdi.
EKO-TURİZME KATKI
Bölgede sulu tarım yapılacak arazilerin çok az olduğuna dikkat çeken Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, "Büyükşehir Belediyemizin de destekleri ile vatandaşlarımızı alternatif tarıma yönlendirmeye çalışıyoruz. Örneğin lavanta birçok ürün içerisinde kullanılan değerli bir bitki. Kozmetik başta olmak üzere farklı alanlarda kullanılan lavantanın diğer bir artısı da eko-turizme verdiği katkı. Hedefimiz burada üreticimiz kazanırken, Frig Vadisi'ni gezmeye gelen yurttaşlarımıza da bu bölgelerde keyifli vakit geçirtebilmek. Bu yüzden bu çalışmaların çok kıymetli olduğuna inanıyor, destekleri dolayısıyla Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen'e şükranlarımı sunuyorum" dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi