İnsanların hayatlarıyla oynuyorlar

Videoyu Aç İnsanların hayatlarıyla oynuyorlar
A
a

KPSS’nin iptali ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, sınavın iptalinin doğru bir karar olduğunu söyledi. Vatandaşlar, “İnsanların hayatlarıyla oynuyorlar. Güven problemi oluştu” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
KPSS sorularının sızdırılması sebebiyle 31 Temmuz 2022'de yapılan KPSS oturumları iptal edildi. 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihinde yapılması planlanan oturumlar da ertelendi. KPSS’nin iptali ile ilgili görüşlerini aldığımız Eskişehirli vatandaşlar, gelecek dönemlerde yapılacak sınavlar için endişeli olduklarını ve soru skandalının güven ortamını zedelediğini ifade etti.

Fahrettin Yarbaş

“Türkiye'de her şey oluyor. Her türlü üçkağıtçılık oluyor. Tabiki diğer sınavlarda bir güven problemi oluşturur. Bunlar siyasi çıkarlar. Kendi menfaatlerini düşünür, yaparlar. İptal edilmesi doğru bir karar.”

Elvan Karakuş

“Türkçe öğretmenliği mezunuyum. 2010 yılında sınava girdiğim zamanda sorular çalınmıştı. O zamanda biz mağdur edilmiştik. Şimdi de diğer öğrencilerimiz mağdur oldular. Gerçekten çok yazık. Bunun ciddi bir yaptırımı olmalı.”

 Ömer Ayen

“İlk defa yaşanmıyor ve son kez de yaşanmayacak muhtemelen. Güven problemi oluşturacak. Zaten buna çok da güvenerek girdiğimizi düşünmüyordum. İnsanların bu konuyla alakalı tepki vermediğini görüyorum. Skandal yaratması gerekiyor ama çok gündem olmuyor.”

Atahan Gezer

“Bir daha bu tarz şeylerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Bu olay kesinlikle ileriki sınavlarda bir güven problemi oluşturdu. Daha önce de bu tarz şeyler Türkiye’de oldu biliyorsunuz, ilerde de devam eder bu gidişle. “

Hülya Mutlusoy

“İnsanların hayatlarıyla oynuyorlar. Güven problemi oluşturdu. Küçük oğlum üniversite sınavına girdi. Ben düşünüyorum acaba onda da bir şeyler var mı diye. Herkes çok kolaydı diyor ama çoğu da düşük puan alınca insan düşünüyor yani.”BERİVAN HALİS
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi