İNSANLIK SUÇU!

Videoyu Aç İNSANLIK SUÇU!
A
a

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi (AKPM), AK Parti  Milletvekili Emine Nur Günay, Ermenistan’ın Azerbaycan’daki sivillere yönelik saldırısını kınadı.


AK Parti Milletvekili Günay, Ermenistan tarafından 30 yıldır işgal altında tutulan Dağlık Karabağ'ı geri almaya başlayan Azerbaycan'ın hedefe doğru ilerlediğini belirterek, Azerbaycan'ın başarısıyla Ermenistan’ın masum sivilleri hedef almaya başladığını kaydetti.
TÜM BÖLGE TEHDİT ALTINDA
“Bu bir insanlık suçudur, savaş suçudur” ifadelerini kullanan Günay, şunları bildirdi: “Mutlaka hesabı sorulacak. Savaşın da bir ahlakı olmalı. Askeri güçler arasında, ordular arasında yapılır savaş. Sivillere saldırı çaresizliktir, korkalıktır, soykırımıdır. Dağlık Karabağ, Azerbaycan’ın bir parçasıdır. Ermenistan sivillere saldırarak ve alanı genişleterek çaresizliğini ortaya koyuyor. Tovuz ve Gence saldırıları bunun ispatı. Ermenistan’ın doğalgaz ve petrol boru hatları, ulaştırma hatlarını hedef alıyor. Yalnızca Azerbaycan değil, tüm bölge ve AB tehdit altında. Tüm uluslararası kurum ve kuruluşları göreve çağırıyorum. ‘İnsan hakları’ deyince hemen seslerini yükselten sivil toplum kuruluşları, neredesiniz? Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü bölge istikrarı için olmazsa olmazdır.”
HAKLARINI SAVUNACAĞIZ
AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, herkesin ilkeleriyle tutarlı bir duruşu ortaya koyması gerektiğine değinerek, her platformda Azerbaycan’ın yanında olup, haklarını savunacaklarını vurguladı. AA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi