İPTAL KARARINA TEPKİ

Videoyu Aç İPTAL KARARINA TEPKİ
A
a

Eskişehirspor’a talip olan grup adına Doç. Dr. Adnan Sevim dün açıklama yaptı. Sevim, iptal edilen kongre kararına tepki gösterirken kulübün kaos içinde kaldığını belirtti.

Hukuken tartışmalı
Adnan Sevim yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İcraata geçebilmemiz için kongre kararı alınması çok önemliydi. Bu karar alındı, fakat saatler sonra kararı alan aynı yönetim kurulu tarafından hukuken tartışmalı bir şekilde iptal edildi. Oysa tüzüğe uygun şekilde alınan bir kararın, yani kongreye gitme kararının gecikmeksizin ve öncelikle uygulanması gerekirdi. Şu anda kamuoyunun da malumu olduğu üzere tam bir kaos ortamı yaşanmaktadır. Yönetim kendi içinde bölünmüştür. Kimin kime ne dediği belli değildir.”
 
Kararda haklı çıktık
“Birlik olmada anlaşamayanlar ayrışmada çok kolay anlaşabilmektedir. Bazı basın mensubu arkadaşlarımızın sitem ederek ‘’Niçin Yönetimdeki isimler hakkında bilgi vermiyorsunuz?’’ şeklindeki sorularının cevabı da böylece ortaya çıkmaktadır. Biz bu gelişmeleri biraz da öngörerek; bürokrasiden, yargıdan, spor, bilim, sanat ve iş dünyasından olup, yönetimde yer alacak arkadaşlarımızın önceden herhangi bir sıkıntıya veya baskıya maruz kalmamaları için birkaç isim dışında açıklama yapmama kararı almıştık. Haklı çıktık.”
 
Kargaşadan uzak duracağız
“Eskişehirspor’u yalnız Eskişehirliler yönetir kampanyası açanlar olduğunu görüyoruz. O zaman iş başka şehirden veya ülkeden hiçbir futbolcu da almayalım, antrenör de, teknik adam da almayalıma gider. Mecbur kalmadıkça yeni bir açıklama yapmayacağımızı, halihazırdaki kargaşa ortamından uzak duracağımızı, ancak yarın göreve başlayacakmış gibi çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, kaynak konusu dahil tüm konularda daha önceki taahhütlerimizin geçerli olduğunu kamuoyuna duyururuz.”
 
Çelişkili ifadeler
Eskişehirspor’un yönetime talip olan yeni grup adına açıklama yapan Doç. Dr. Adnan Sevim basın toplantısında birçok gaf yaptı. Okuduğu basın metnini ‘Ayrıca bugün oynayacağımız maçta takımımıza başarılar dileriz’ sözleriyle bitiren Sevim, sosyal medyada taraftardan tepki topladı. Sevim bunun teknik bir hata yüzünden olduğunu belirtti. Ayrıca Sevim ‘Osman Taş’ın hukuken yetkisinin olmadığını toplantının başında söylerken, toplantının sonunda ise, ‘Hali hazırda Osman Taş Eskişehirspor’un başkanı’ sözleri izleyenleri şaşırttı. Son olarak Sevim, “Pinto’nun avukatı bizi aradı -6 puan cezası daha gelebileceğini söyledi” sözlerini sarf etti. Oysa ki Pinto puan silme cezasını uygulamış bundan sonra küme düşürme yetkisine sahip. Sevim’in bu çelişkileri kafalardaki soru işaretlerini arttırdı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi