İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ

Videoyu Aç İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ
A
a

Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Rumeli İş İnsanları Derneği ve Bulgar-Türk İşadamları Derneği havacılık, yapı, beyaz eşya yan sanayi ve endüstriyel tasarım alanında iş birliği yapmak için bir araya geldi.

Eskişehir İnşaat Fuarı kapsamında şehrimize gelen Bulgar-Türk İşadamları Derneği (BULTİŞ) Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Eskişehir Rumeli İş İnsanları Derneği (ERİAD) heyeti ile toplantı gerçekleştirdi.
PEK ÇOK ALAN VAR
Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, ERİAD Başkanı İbrahim Durgut, BULTİŞ Başkanı Donka Koleva katıldı. Bulgaristan ve Eskişehir arasında ticaret ve sanayide iş birliği yapılabilecek çok sayıda sektör olduğunu belirten ETO Başkanı Metin Güler, havacılık, yapı, beyaz eşya yan sanayi ve tasarım alanında iş birliği yapmak arzusunda olduklarını dile getirdi.
YARAR SAĞLAYACAK
Fuar boyunca Eskişehirli firmalar ve fuarda stant açan şirketlerle birebir görüşmeler yapacaklarını belirten BULTİŞ Başkanı Donka Koleva, kurum ve kuruluşları da ziyaret edeceklerini söyledi. ETO Başkanı Metin Güler’in iş birliği çağrısına da yanıt veren Koleva, ikili diyalogların karşılıklı ticaret ve yatırıma da yansıması için çaba gösterdiklerini, birçok sektörde iş birliği yapmayı hedeflediklerini dile getirdi. Ticaretin yanı sıra turizmde de iş birliği yapabileceklerinin altını çizen Koleva, nisan 2019’da atılan adımların hem Bulgaristan hem de Eskişehir’in yararına olacak şekilde devam etmesini istediklerini dile getirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi