İş birliğine hazırız

Videoyu Aç İş birliğine hazırız
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’nu ağırladı. Ziyarette EOSB Mesleki be Teknik Anadolu Lisesi için her türlü iş birliği yapılacağı belirtildi.

Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel, EOSB Denetim Kurulu Üyeleri Hikmet Çetin ve Samet Özkaya da yer aldı. EOSB hakkında Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’na bilgi veren Küpeli, 514 firmanın bölgede faaliyet gösterdiğini ve bu firmalarda yaklaşık  42 bin kişinin çalıştığını ifade etti.
SANAYİ İLE İÇ İÇE
Ziyarette, EOSB’nin Lojistik Merkezi, İş Merkezi, Teknoloji Geliştirme Merkezi, Atık Çamuru Kurutma Tesisi, Destek Merkezi ve MEGEM A.Ş. gibi birimlerinin faaliyetlerini anlatan Küpeli, Yaşam Parkı Projesi ve Organize Sanayi Bölgesinin nitelikli insan ihtiyacını karşılamayı amaçlayan ve Eylül ayında eğitim - öğretime başlayacak Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesi hakkında da Rektör Döğeroğlu’nu bilgilendirdi. Küpeli, “Okulumuzda tüm öğrencilerin ulaşım ve yemek ihtiyaçlarını Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi bütçesinden karşılayacağız. Sanayi ile iç içe, uygulamalı üst düzey  bir eğitim verecek” diye konuştu.
DEĞERLİ PROJELER
EOSB faaliyetlerini ilgi ile dinleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin Eskişehir ve ülke sanayisi adına çok değerli projelere imza attığını görüyoruz. Mesleki eğitim adına hayata geçecek olan Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sınav ve Belgelendirme Merkezi şehrimizin ve ülkemizin nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılayacaktır. Bizler de Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak üniversite - sanayi iş birliğinin sürekli olması gerektiğini düşünüyoruz ve bu anlamda Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ile her türlü iş birliğine hazırız” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi