İscehisar Belediyesi’Nden Jeotermal Turizm Atağı

Videoyu Aç İscehisar Belediyesi’Nden Jeotermal Turizm Atağı
A
a

Afyonkarahisar İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İlçenin Termal Turizm Konusunda Zengin Mineral Yapısı Ve Uygun Kuyu Suyu Sıcaklığına Sahip Olduğunu Belirterek, Mermerin Başkenti İscehisar’In Adının Jeotermal Alanda Da Dünyaya Duyurmak Adına Çalışmalara Başladıklarını Kaydetti.

Afyonkarahisar İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, ilçenin termal turizm konusunda zengin mineral yapısı ve uygun kuyu suyu sıcaklığına sahip olduğunu belirterek, mermerin başkenti İscehisar’ın adının jeotermal alanda da dünyaya duyurmak adına çalışmalara başladıklarını kaydetti.
İscehisar’da termal su kaynaklarının doğru ve etkin bir şekilde kullanılarak ekonomiye kazandırılması için çalışmalar başladı. Başkan Şahin, ilçede bulunan termal su kaynaklarının doğru ve etkin bir şekilde kullanılarak bölge turizmine ve ekonomiye kazandırılması amacıyla ‘İSJET Jeotermal’ şirketi kurduklarını ifade etti. Başkan Şahin, “Termal suyun jeotermal kaplıca tesisi başta olmak üzere, sağlık turizmi, şehir içi ısıtma ve farklı projelerde kullanılması adına çalışmalarımıza hız verdik. Her fırsatı değerlendirerek gelecek nesillere kaliteli ve yaşanabilir bir İscehisar bırakmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi