İscehisar’Da Pandemi Döneminde 38 Yeni İş Yeri Açıldı

Videoyu Aç İscehisar’Da Pandemi Döneminde 38 Yeni İş Yeri Açıldı
A
a

Afyonkarahisar İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Korona Virüs (Covit-19) Salgınında Bir Çok Yerde İş Yerleri Kapanmasına Karşın İscehisar’Da 38 Yeni İş Yerinin Faaliyete Geçtiğini Kaydetti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Korona virüs (Covit-19) salgınında bir çok yerde iş yerleri kapanmasına karşın İscehisar’da 38 yeni iş yerinin faaliyete geçtiğini kaydetti.
Türkiye’nin mermer başkenti İscehisar’ın pandemide ekonomik anlamda diğer bölgelere nazaran daha az etkilendiğinin altını çizen Başkan Şahin, dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınının ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini anımsattı. Bu sebeple ülke genelinde çok sayıda esnafın kepenk kapatmasına karşın ilçede iş yeri açılışlarının tüm hızıyla sürdüğünü vurgulayarak, “Covid-19 salgını nedeniyle durma noktasına gelen mermer ihracatı, normalleşme süreciyle birlikte yeniden başladı, geçen yılın verileri ile karşılaştırıldığı zaman ihracat oranlarının arttığını görüyoruz. Her yerde işyerleri kapanırken ilçemizde işyeri açılışları devam ediyor. İscehisar Belediyesi Zabıta Amirliğimizce pandemi sürecinde 38 esnafımıza İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı vererek her türlü kolaylığı sağladık. İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi