İŞLER ÇOK DURGUN

Videoyu Aç İŞLER ÇOK DURGUN
A
a

Yaz dönemi olmasına rağmen işlerinin eskiye oranla çok düşük olduğunu söyleyen Tarihi Odunpazarı Bölgesi esnafı Neriman Aktaş, “İşler çok durgun. İnsanlar karnını doyurmakla meşgulken ne yapsınlar takıyı tokayı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tarihi Odunpazarı Bölgesi esnafı, yaz aylarının gelmesine rağmen işlerinin durgun olduğunu söyledi. Geçmiş yıllara oranla işlerin yüzde 50 oranda düştüğünü ifade eden esnaf, şehir dışından gelenlerin daha çok gezdiğini fakat alışveriş yapmadığını belirtti.
İKİ ALACAKSA, BİR ALIYOR
“Vatandaş iki alacaksa artık bir alıyor” diyen Fehmi Sevkulak, “İşlerimiz açılmaya başladı biraz. Hafta sonları biraz daha yoğunlaşıyor. Ama hayat şartları fiyatların artması nedeniyle eski işler yok. Vatandaş eskisi gibi alışveriş yapmıyor. Vatandaş 2 alacaksa artık 1 alıyor. İstediğimiz düzeyde değil iş potansiyeli. Fiyatların artışından dolayı düşüş var. Şehir dışından gelenler daha çok alışveriş yapardı. Bu fiyat artışlarından dolayı piyasada bir kırgınlık var. Eskiye oranla yüzde 50 düşüş var.  Vakalar da artıyor. Tedirgin oluyoruz. Geçen dönemlerde koronavirüs biz çok etkiledi. Yasaklar çoğunluktaydı. Şu maske kullanımı tekrar gündeme getirilsin” diye konuştu.
İNSANLARDA PARA YOK
İnsanlarda para olmadığını söyleyen Rasim Olcay, “Şu ansa hareketlilik var. İşler eskiye oranla durgunluk var. Ama okullar açılınca iyi olur diye düşünüyoruz. Ekonomi sıkıntı. Millette para yok, kredi kartına yükleniyor. İşler de haliyle durgun. Geçen yıllara göre yüzde 30 azalma var en az. Zam yaptık biz de ama çok yapmadık. Şeker zammını uygulamaya kalksak zaten yaklaşılmaz ürünlere. Vakalar çoğaldı ama kapanma olmaz diye düşünüyorum. Kapanma olursa ekonomi daha sıkıntıya girer” şeklinde konuştu.
KARNINI DOYURMAKLA MEŞGUL
İşlerin çok durgun olduğunu anlatan Neriman Aktaş, “Hem sıcaktan dolayı sonra hem ekonomik sıkıntılardan dolayı gerçekten çok durgun. Pandemiden sonra hiç eskiye dönük verimli bir hal alamadık. Durgun. Sadece oturup çalışıyoruz. Gelen olursa da satış yapıyoruz. Epey düşüş var geçen yollara göre. Yarı yarıya. Çok fazla düştü. Bu işlerin düzeleceğini zannetmiyorum. Daha kötüye gidiyor. İnsanlar karnını doyurmakla meşgulken ne yapsınlar takıyı tokayı. Geziyor insanlar ama alışveriş yapan çok az” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi