İşlerimizde yavaşlama var

Videoyu Aç İşlerimizde yavaşlama var
A
a

17 günlük kapanma sürecinden ötürü Eskişehir’de de boşalma olduğunu söyleyen balıkçı Hülya Akkoyun, “İşlerimizde de bir yavaşlama var. Tam kapanma bütün esnafı olumsuz etkiledi” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulamaya konan 17 günlük kapanma süreci devam ediyor. Kapanmadan ötürü işlerinde yavaşlama olduğunu belirten balıkçı Hülya Akkoyun, balık almak isteyenlerin evine siparişleri ellerinden geldiğince götürmeye çalıştıklarını belirtti. Kapanma sürecinin işleri olumsuz etkilediğine dikkat çeken Akkoyun, “Balık alan vatandaşlarımız var ama tabi ki sokağa çıkma yasağı olduğu için herkes kendi bölgesinde kaldı. Arabayla çıkamıyor. 65 yaş çıkamıyor. O yüzden biz götürebildiğimizi götürüyoruz evlere buradaki aynı ücrete. Ama Eskişehir’de de bir boşalma var. Ve tabi ki işlerimizde de bir yavaşlama var. Tam kapanma bütün esnafı olumsuz etkiledi. Herkes köyüne gitti, tatile gitti, öğrenci yok. Ama olanına bereket versin diyoruz. Bir destek beklerdik bu kapanmada döneminde devletten. Gençler var, çalışanlar var. Beklerdik tabi ki destek. Ama devletimiz bize katkı sağlamıyor” diye konuştu.
Fiyatlar Uygun
Balığın Türkiye şartlarına göre ucuz olduğunu da söyleyen Akkoyun, “Vatandaş hala balık alıyor. Olan balıklardan alıyor. Çünkü sağlıklı beslenmesi gerekiyor. Çocuğuna alıyor, annesine alıyor. Şu anda levrek, çupra var, kaya levreği var, kefal, palamut var. Çeşitlerimiz var. Fiyatlar normal. Türkiye şartlarında en uygun şu anda balık. Her şeye bakarsanız Türkiye şartlarında gıdada bir yükselme var. Ama bu esnafla ilgili değil. Biz kaça alırsak şimdi bizim kar marjımız bellidir. Kasayı kaça aldık? Bu kadar kâr koyabiliriz. Türkiye şartlarında şu anda en uygun balık” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi