İSTİHDAM BULUŞMASI

Videoyu Aç İSTİHDAM BULUŞMASI
A
a

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 8’inci Eskişehir İstihdam ve Kariyer Günleri başladı.

İşverenle iş arayanı buluşturan 8’inci Eskişehir İstihdam ve Kariyer Günleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Spor Salonu’nda düzenlenen tören ile başladı. Eskişehir Sanayi Odası’ndan 30, Eskişehir Ticaret Odası’ndan 4, okul ve benzeri kuruluşlardan 21 firma olmak üzere toplamda 55 firmanın katıldığı organizasyonda işsiz vatandaşlar işverenlerle görüşme fırsatı yakaladı.
 
DOĞRU EŞLEŞME
Burada konuşan İŞKUR İl Müdürü Hasan Yoldaş, “İşverenin aklında nasıl bir niteliğe sahip işçi var, işçinin aklında nasıl bir iş yeri var, bu iki arzuyu biz doğru bir şekilde birleştirmeye ve buluşturmaya çalışıyoruz. Buradaki en büyük amaç bu. İnsanlar buraya gelecekler, işsiz olduklarını belirtecekler. Firma sahipleri ve temsilcileri burada, görüşecekler, anlaşacaklar. İŞKUR bunu resmiyete dökecek ve istihdama katkıda bulunmuş olacağız. Bizim en önemli görevlerimizden bir tanesi doğru eşleştirme yapmak” dedi.
 
GELCEĞİMİZ GENÇLER
Alın terinin yerini akıl terinin aldığını ifade eden AK Parti MKYK Üyesi Harun Karacan, şöyle konuştu: “Teknoloji yoğun bir dünyada yaşıyoruz. Türkiye'nin 2023'ünü, 2053'ünü, 2071'ini gençlerle gerçekleştireceksek onlar sanayiyi ve ticareti bilmek zorunda. Bizim de onları tanımamamız gerekiyor. Ülkemizin bundan sonraki sürecini yönetecek gençlerin dünyaya adapte olması lazım. Gençler iş dünyası ve sanayiyle tanışmalıdır. Türkiye'nin gelişmesine katkı sağlamak isteyenlerin elini değil, gövdesini taşın altına sokması lazım.” 
 
HAYAT BOYU EĞİTİM
Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ise eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğuna değinerek, insanların kendini geliştirerek bir birey olmanın dışında vatana, millete fayda sağlamaya çalışması gerektiğinin altını çizdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi